Wyścigi samochodowe i udział Seata

Nowości

Człowiek w swej naturze posiada rywalizację, co przyczynia się do rozwoju oraz służy rozrywce. Dlatego każda okazja do tego, aby móc się ścigać jest przez nas szybko realizowana. Jednym z takich, nowych pól dla rywalizacji sportowej, stała się na przełomie XIX i XX wieku motoryzacja.

Pierwsze zmagania automobili i wyścigowy Seat

Pomysł zorganizowania wyścigów samochodowych prawdopodobnie towarzyszył człowiekowi od powstania pierwszego- nienadającego się jeszcze do użytku- automobilu. W roku 1894 pomysł ten mógł zostać zrealizowany po raz pierwszy. Wówczas, między Paryżem, a Rouen do wyścigu stanęło ponad 100 pojazdów. Większość z nich stanowiły egzemplarze napędzane parą lub benzyną. Znacznie mniejszą grupę stanowiły modele oparte o silniki elektryczne lub inne rozwiązania. Jedynie 15 pojazdów zdołało dojechać do mety, a zwycięstwo odniósł Albert Jules de Dion w aucie parowym. Dziś, w wyścigach stają kierowcy posiadający jedynie specjalnie skonstruowane auta wyścigowe. Tworzone do odpowiedniej kategorii pojazdy, są w stanie pokonać nawet bardzo niebezpieczne i wymagające trasy. Jednym z takich aut, przygotowywanych pod kątem rajdów jest Seat Leon Cup Racer.

Seat- wyścigi na torze

Marka Seat stworzyła w latach 70-tych swój specjalny pododdział, ukierunkowany na samochody sportowe i udział w wyścigach. Dzięki zespołowi, marka odnosiła sukcesy rajdowe już od roku 1977 roku. Wtedy to zadebiutowała w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC. Zespół startował z powodzeniem także w Rajdzie Wielkiej Brytanii, Rajdzie Monte Carlo, Rajdzie Nowej Zelandii oraz Rajdzie Safari. Poza tym, Seat uczestniczył też w zmaganiach samochodów turystycznych, notując niemal zawsze wysokie pozycje.

Seat- sportowe modele

Owocami pracy zespołu zajmującego się sportowymi modelami Seata, były między innymi Seat Especial, Seat Leon Supercopa oraz Ibiza. Najnowszą linią zaprezentowaną przez producenta jest Leon Cup Racer. Ten model Leona został pozbawiony wszystkiego co zbędne podczas wyścigów. Posiada 18- calowe felgi i bardzo poszerzone nadkola.