Front Assist – co to jest i jak działa w samochodach marki Seat?

Nowości

Coraz więcej marek samochodowych decyduje się na nowoczesne systemy ochrony. Jednym z takich systemów jest na pewno Front Assist, który zapobiega uderzeniom w samochód poprzedzający nas.

Innymi słowy, jest to system pozwalający zachować dystans i ostrzegający nas o zbliżaniu się do samochodów, a nawet pieszych! Jak działa on w samochodach marki Seat? W jakich typach Seata możemy go spotkać?

Front Assist w Seacie

System ten jest dostępny w wyposażeniu nowego Seata Arona i nowego Seata Ateca. W samochodach marki Seat Arona dostępny jest system Front Assist, który  informuje kierujących nie tylko o tym, że zaczynamy, np. niebezpiecznie zbliżać się do pojazdu poprzedzającego nas, ale także o fakcie, że zbliżają się np. piesi. System Front Assist pozwala także na wyhamowanie samochodu przed przeszkodą albo na złagodzenie momentu uderzenia, dzięki temu szkody są o wiele mniejsze. Jest to bardzo dobry system zwłaszcza dla kierowców, którzy mogą czuć się nieco niepewnie „za kółkiem”, wokół panuje duży, rozpraszający uwagę ruch. Jeśli się zagapimy system Front Assist  w Seacie Arona, poinformuje nas, że zbliżamy się do samochodu przed nami kilkoma sygnałami.

Seat Ateca – jak działa Front Assist?

Warto wspomnieć, że system ten jest dedykowany tylko kilku markom samochodowym z Grupy Volkswagena: Audi, Golfie, Seacie, Skodzie. Jest to zatem element wyposażenia dodatkowego, na który nie każdy może sobie pozwolić. Co więcej, Seat Ateca, który ma wyposażenie Front Assist, cieszy się sporą popularnością wśród miłośników Seata. System ten z pewnością przydaje się o wiele bardziej na trasach typowo miejskich, gdzie nasza uwaga musi być bardziej skupiona. Może nie przydać się aż tak na autostradzie, czy drodze dwupasmowej, ze względu na fakt, że nie ma aż takiego zagęszczenia ruchu. Wiele zależy jednak o naszej techniki jazdy i dynamiki.

Warto poznać jednak nieco więcej informacji, które można uzyskać na stronie producenta: https://www.seat.pl/, tam z pewnością poznamy wiele szczegółów, także związanych z jazdą z Front Assist.