Wycieraczki – niby drobiazg, a jakie ma znaczenie!

Wyposażenie aut

Można stwierdzić, że wycieraczki samochodowe zaliczają się do niedocenianych elementów w samochodzie. Tymczasem, to od nich zależy komfort jeżdżenia i przede wszystkim bezpieczeństwo. Należy więc przestać myśleć o wycieraczkach jak o zwykłym kawałku gumy.

Rola i rodzaje wycieraczek

Najważniejszą rolą, jaką spełniają wycieraczki jest oczyszczanie szyby z opadów i tym samym, poprawienie widoczności na drodze. W miejscu jakim jest autoryzowany serwis Seat znaleźć możnatrzy główne rodzaje wycieraczek samochodowych: tradycyjne, płaskie i hybrydowe. Wycieraczki tradycyjne mają najprostszą konstrukcję. Działają one wtedy, kiedy sztywne metalowe ramię dociska gumowe pióro do szyby. Zintegrowaną konstrukcję mają wycieraczki płaskie. Ramię połączone jest z piórem.

Takie wycieraczki zrobione są z elastycznych materiałów, dlatego idealnie przylegają do szyby. Wycieraczki hybrydowe są natomiast połączeniem wycieraczek tradycyjnych i płaskich. Łączą w sobie nowoczesną konstrukcję ze standardowym typem mocowania.

To pozwala na zamontowanie ich na starszych typach samochodów. Dlatego w ASO Seat będziesz poinformowany o tym, jaki model wycieraczek jest najlepszy dla Twojego samochodu.

Jak dobrać rozmiar wycieraczek?

Bardzo istotne jest to, aby dobrać rozmiar wycieraczek do wskazanego modelu samochodu. Ekspert, który pracuje w salonie autoryzowany serwis Seat również w tym pomoże. Optymalna długość piór jest bardzo ważna. Niestety, mało który kierowca pamięta o tym, jaki ma mieć rozmiar wycieraczek. Na szczęście, można liczyć na to, że dostanie się poradę od doświadczonych pracowników. Mają oni do dyspozycji nowoczesne narzędzia, jakie to ułatwiają. Mogą też w katalogach sprawdzić rok produkcji samochodu, aby dobrać właściwy typ wycieraczek o dopasowanym rozmiarze. Klient sam wybiera, od jakiego producenta chce dostać wycieraczki. Wybór jest ogromny, jednak warto mieć na uwadze to, aby nie wybierać najtańszych zamienników. Im bardziej wyspecjalizowany model – tym lepsza jego praca. Wycieraczki będą ciche i zapewnią mniejsze tarcie.