Wiosenno-jesienne marzenie

Marka Seat

Jaki jest jeden z największych problemów użytkowników pojazdów w okresie wiosennym i jesiennym? O dziwo nie przeglądy, nie wymiana zużytych części, jak oleje i filtry. To traktowane jest jakoś naturalnie, zdarza się przez cały rok, więc właściciele podchodzą do tego ze spokojem (mimo że potrafi to nieco nadszarpnąć domowy budżet, jednak czego nie robi się dla wygody swobodnego przemieszczania się). Największym problemem, który spędza sen z powiek jest wymiana kół. Zazwyczaj czekamy z tym do ostatniej chwili, a później rzucamy gromy z jasnego nieba na siebie i na wszystkich, którzy tak jak my postanowili czekać do samego końca. W takich chwilach możemy zmarnować nawet kilka godzin, czekając w kolejce u wulkanizatora. Ci, którzy zdecydowali się kupić nowy Seat Arona, mogą wybrać tę usługę w serwisie, umówić się na godzinę i w kilka chwil sprawa będzie załatwiona. A jak sprawa przedstawia się w Księdze rekordów Guinnessa?

Wymiana kół w Seat Arona a księga rekordów Guinnessa

Pamiętajmy, że Księga Rekordów Guinnessa to pewna abstrakcja, jednorazowy wyczyn całego zespołu i efekt wielu lat przygotowań, dlatego też nie bardzo przystaje do rzeczywistości. Ostatni rekord należy do zespołu niemieckiej firmy Kfzteile24. Czterech mechaników wymieniło koła w samochodzie osobowym w 59 sekund. Pobili w ten sposób rekord o nieco ponad 23 sekundy. Imponujący wynik, zwłaszcza, że “usługa” odbyła się bez użycia urządzeń elektrycznych, co jest wymogiem bicia tego rekordu. Jeszcze szybciej, ale to już z użyciem przyrządów działają w pit stopach podczas wyścigów Formuły 1. Podczas ostatniego Grand Prix Wielkiej Brytanii pobity został rekord najszybszej wymiany kół, które zmienione zostały w zaledwie 1,91 sekundy!

Wymiana kół w Seat Arona i przyjemna rzeczywistość

Ach, to byłoby marzenie, gdyby właściciele samochodów byli obsługiwani w tempie tak ekspresowym. Mimo że wymiana kół w samochodach takich jak nowy Seat Arona w serwisach autoryzowanych lub u dealerów może trwa trochę dłużej, ale jest też przyjemnością.

Standardowo usługa wymiany kół w takich modelach jak Seat Arona trwa około pół godziny. Jest to krócej niż u nieautoryzowanego wulkanizatora. Co więcej, umawiając się na godzinę, będziemy obsłużeni właściwie błyskawicznie, bez zbędnego czekania w kolejce. Ponadto, możemy liczyć na miłą obsługę, odrobinę kawy i pogawędkę z właścicielem. Dzięki czemu wymiana kół w Seat Arona przestanie być uciążliwością..

Nowy Seat Arona – by obowiązek stał się przyjemny

Wymiana kół to coś naturalnego, jak każda inna czynność przy samochodzie, dlatego warto postarać się, aby nie była tylko przykrym obowiązkiem, ale okraszona została miłym akcentem. Uzyskamy to u dealerów Seat Arona. Warto, bo spokój i brak nerwów są bezcenne.