Cena nie zawsze czyni cuda

Marka Seat

“Cena czyni cuda” – to stare powiedzenie nie zawsze jednak się sprawdza. Chociaż prawda jest taka, że nadal jest to wyznaczników wielu zakupów. Zwłaszcza tych dużych wydatków , do których można zliczyć samochody, a zwłaszcza nowe, prosto z salonu, pachnące jeszcze farbą i fabryką. Nic dziwnego, że niektórzy producenci prześcigają się w minimalizacji kosztów produkcji, aby wypuścić na rynek jak najtańszy samochód, żeby przyciągnąć jak najwięcej klientów. Czy im się to udaje?

Seat Ateca a najtańszy samochód w dziejach

Nowy Seat Ateca należy do samochodów rodzinny, bezpiecznych, które opierają się na najnowszej technologii i osiągnięciach motoryzacyjnych. Dzięki temu zapewniają komfort jazdy i psychiczny spokój rodziców, którzy mogą być pewni, że przewożą dzieci w bezpieczny sposób. Tym bardziej, że o wypadek na drogach naprawdę nie jest trudno. Nie jest łatwo porównywać model taki jak Seat Ateca do najtańszych samochodów w dziejach, gdyż to dwa zupełnie inne auta, nie mówiąc już o warunkach cenowych zmieniających się na przestrzeni ponad 100 lat, kiedy rozpoczęła się historia motoryzacji.

Nowy Seat Ateca kontra najtańszy samochód na świecie

A jak sytuacja przedstawia się w porównaniu z najtańszym obecnie samochodem osobowym dostępnym na świecie? Cóż, najmniej zapłacić można za model Tata Motors Nano. Produkowany właściwie jedynie na rynek hinduski malutki pięciodrzwiowy pojazd kosztuje obecnie równowartość 6 tysięcy złotych. Jednak jego producent oszczędza niemal na wszystkim. Przykładem mogą być chociaż pasy bezpieczeństwa, dostępne tylko w najdroższej i najlepiej wyposażonej opcji. Takie auto z pewnością nie poradziłoby sobie w warunkach na polskich drogach, nie tylko ze względów przepisów, ale także ze zwykłego poczucia bezpieczeństwa. Co innego, gdy popatrzymy na Seat Ateca.

Seat Ateca – niewygórowana cena za bezpieczeństwo

Nowy Seat Ateca to przede wszystkim miejski samochód rodzinny. I producenci zrobili wszystko, aby dopasować go do tej właśnie grupy odbiorców. Wystarczy przytoczyć chociażby fakt, że w opcji posiada także skrzynię DSG i ta wersja kontroluje odległość od innych samochodów i reguluje przyspieszenie, co pozwala nie dopuścić do zderzenia. A w samochodach wcale nie chodzi o prestiż jego posiadania, tylko o bezpieczeństwo i komfort. I te z pewnością zapewnia Seat Ateca.