Piękne widoki, jeziora i pałace, czyli Rudawski Park Krajobrazowy w pełni. Pojedź na południe autem z salonu SEATa

Wyprawy

Wyprawa na południowy-zachód naszego kraju może być niezwykłą przygodą. Będąc w Karkonoszach warto zboczyć do Rudawskiego Parku Krajobrazowego, który pełen jest niezwykłych krajobrazów, dworków, jezior i formacji skalnych.

Jednak przed wyprawą odwiedź serwis oraz salon SEATa i sprawdź czy Twój pojazd jest odpowiednio przygotowany do drogi.

Masz auto z salonu SEATa? Pojedź zobaczyć kolorowe jeziora i formacje skalne w Rudawskim Parku Krajobrazowym

Nazwa Rudawskiego Parku Krajobrazowego wzięła się od głównego pasma górskiego, które się w nim znajduje, czyli Rudaw Janowickich. Na tym terenie na pewno nie zabraknie nam atrakcji turystycznych. Bardzo dużą popularnością cieszą się kolorowe jeziorka, które mają purpurową, błękitną, zieloną i żółtą barwę. Tak naprawdę to pozostałości po dawnych wykopaliskach, które zostały zalane wodami opadowymi, dzięki czemu powstały niezwykle kolorowe oczka wodne. Warto je zobaczyć dopóki jeszcze można. Niezwykle imponująco wyglądają również rozmaite formacje skalne, których w Rudawskim Parku Krajobrazowym nie brakuje. Co więcej, to właśnie w tym miejscu swoje pierwsze kroki stawiały takie tuzy polskiego himalaizmu jak Wanda Rutkiewicz czy Krzysztof Wielicki.

Autem z salonu SEATa pod pałacyk

Rudawski Park Krajobrazowy to nie tylko natura, ale także śliczne pałacyki i dworki. Znajdują się tutaj prawdziwe perły architektoniczne jak np. XIII-wieczny pałac Wojanów, pałac w Łomnicy, neogotycki pałac w Karpnikach czy pałac w Bukowcu. Warto też zajrzeć do zamku Bolczów, z którego jest piękny widok na Kotlinę Jeleniogórską. Każdy miłośnik dawnej architektury bez wątpienia doceni tamtejsze zamki i pałace.

Bezpieczna podróż z salonem SEATa

Zanim udasz się w podróż zwiedzać Rudawski Park Krajobrazowy, zadbaj jednak o bezpieczeństwo podczas jazdy. Pomoże w tym serwis i salon SEAT, gdzie bez problemu sprawdzisz stan techniczny swojego samochodu i upewnisz się, że jest przygotowany do trasy.