Starasz się iść z duchem czasu i wpływać na to, że jazda autem staje się jak najmniej problemowa, a jak najbardziej komfortowa? Zadbaj o to, aby każdy element wyposażenia Twojego samochodu był nowoczesny. Zdecyduj się na modele Seata, które zostały wyposażone w elektryczne sterowanie szybami.
Bardzo szybko docenisz komfort korzystania z tego systemu i będziesz cieszyć się jazdą o każdej porze roku. Postaw na wygodę i wybierz technologię.
Dlaczego warto wybrać elektryczne szyby?
Pamiętasz te czasy, gdy otworzyć okno w samochodzie, trzeba było energicznie kręcić korbką? Niekiedy prościej było otworzyć drzwi, niż spuścić szybę. Te czasy już minęły, a widać to w wielu modelach aut. Wystarczy spojrzeć na nowego Seata Leon czy ponadczasowego Seata Ibiza. Są one wyposażone w nowoczesny, ułatwiający funkcjonowanie system elektrycznego sterowania szybami. Jego działanie jest niezwykle proste. Za pomocą kilku przycisków „góra” i „dół” jesteśmy w stanie kierować wszystkimi szybami w aucie, zapewniając zarówno sobie komfort jazdy, jak i innym pasażerom. Jest to bardzo pomocna funkcja i wyznacznik czasu – samochód wygląda bardziej elegancko oraz luksusowo, a my w kilka sekund jesteśmy w stanie spuścić szybę, by np. wydrukować bilet na parking.
Odpowiednia konserwacja systemu
Choć system elektrycznego sterowania szybami jest niemalże bezawaryjny, powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach konserwacji, aby uniknąć niechcianej usterki, która może być nieco skomplikowana w naprawie. Jedyne o czym musisz pamiętać, chcąc uniknąć awarii, jest smarowanie uszczelek silikonem. Nie musimy wykonywać tego często – wystarczy co jakiś czas, a mamy zapewniony spokój i unikamy niechcianych wizyt w serwisie czy u mechanika.
Elektryczne sterowanie szyb – rozważne i delikatne
Szyby sterowane elektroniczne działają dzięki prostemu mechanizmowi, jaki reguluje mały silniczek. Pamiętaj, żeby zawsze delikatnie obsługiwać ten system. Przez długi czas nie musiałeś otwierać okna w swoim aucie? Nadeszła zima i dość intensywne mrozy? Nie spuszczaj szyb w gwałtownym tempie. Zrób to delikatnie, najpierw próbując „rozruszać” mechanizm i sprawdzając, czy działa on poprawnie. Jeśli zrobimy to niezbyt rozważnie, możemy popsuć niechcący elektronikę.