Smartfon pomocny podczas podróży autem

Samochody Wyposażenie aut

Już w dzisiejszych czasach trudno nam wyobrazić sobie życie bez smartfona i jego funkcji. W przyszłości zakres usług i możliwości będzie jeszcze szerszy. Okaże się pomocny także w aucie, na przykład podczas podróży. Sparowanie samochodu z telefonem może pozwolić na zdecydowanie bardziej komfortowe korzystanie z pojazdu.

W Seacie napiszesz sms’a lub posłuchasz muzyki ze smartfona

Bezprzewodowa łączność to dzisiaj standard. Pozwolenie na połączenia smartfona, na przykład z ekranem samochodu, daje ogromne możliwości. Choćby Seat w swoich modelach pozwala na bezproblemową obsługę telefonu. Dzięki temu na przykład łatwiej poruszać się po drodze, korzystając z nawigacji, przy okazji szukając też choćby najbliższych stacji benzynowych. Chcesz napisać sms’a w trakcie prowadzenia auta? Wspomniany Seat daje taką możliwość i to bez użycia rąk. Treść wiadomości przekażesz za pomocą głosu.

Sprawdź warunki na drodze. Znajdź auto na parkingu

Umożliwienie sparowania smartfona z samochodowym systemem multimedialnym pozwala także na komfortowe planowanie wyjazdu. Łatwo można dowiedzieć się, jakie warunki panują na trasie i czy pogoda się zmieni. Poza tym połączenie z telefonem sprawi, że dzięki urządzeniu bez kłopotów odnajdzie się samochód na zatłoczonym parkingu. Smartfon jako klucz to także rozwiązanie, którzy wkrótce powinno być powszechne. Na przykład właściciel Seata będzie mógł pożyczyć auto znajomemu, tylko wysyłając wirtualny klucz za pomocą telefonu. Ciekawa perspektywa? Na pewno.

Możliwości smartfona wykorzystaj dzięki aplikacjom

W aucie można uzyskać także dostęp do telefonu oraz jego zasobów dzięki odpowiednim programom czy aplikacjom. Android Auto pozwoli na korzystanie z możliwości Google’a, z kolei Apple CarPlay umożliwi zajrzenie do iPhone’a. Z multimediów i nie tylko korzysta się z poziomu kierownicy, dotykowo na samochodowym ekranie albo używając głosu. Nawigacja, muzyka, wszelkie informacje, które otrzymuje telefon, pojawiają się na wyświetlaczu. Także wspomniany Seat daje takie możliwości.