Jakie samochód wybrać na długie trasy?

Seat Ateca Seat Leon SUV

Na tak postawione pytanie jedyna rozsądna odpowiedź brzmi, to zależy. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę podstawowy sposób użytkowania samochodu, preferencje kierowcy oraz budżet. Niektórzy preferowaliby obszerniejszy garaż z samochodami na każdą okazję. Jednak pragmatyczna optymalizacja kieruje nas stronę pojazdów możliwie uniwersalnych takich jak praktyczne SUV-y, kombi i Vany dostępne w ofercie marki Seat.

Kompaktowe kombi sprawdzi się idealnie

Seat Leon w wersji Sportstourer to idealny samochód na dłuższe trasy, który równie dobrze sprawdzi się także w ruchu miejskim. Zaletą kompaktowego kombi Seata jest przestronne wnętrze przedziału pasażerskiego i naprawdę przepastny bagażnik. Klasyczna pozycja za kierownicą jest niezwykle wygodna podczas wielogodzinnej jazdy. Kierowca ma pod ręką wszystko, czego potrzebuje, a dynamika pozwala na sprawne rozpędzanie się podczas włączania się do ruchu na autostradzie, jak i na okazjonalne wyprzedzania na szosie. Kompaktowe kombi to jeden z najbardziej uniwersalnych wariantów. Samochód można określić jako pojemny i pakowny, a jednocześnie zwarty i poręczy podczas wykonywania typowych miejskich manewrów.

 

Większe SUV-y dają radę na autostradzie

Większe SUV-y Seat-a, takie jak Ateca i Tarraco to również dobra propozycja dla podróżnika. W porównaniu do kompaktowego kombi, zarówno kierowca, jak i pasażerowie zajmują wyższą pozycję siedzącą. Dzięki czemu może okazać się, że jest im łatwiej zająć wygodną pozycję siedzącą, która pozwoli na długą komfortową podróż. Nowe samochody uterenowione marki Seat niczym nie ustępują konstrukcjom klasycznym. SUV Seat-a radzą sobie świetnie na autostradzie nawet podczas dynamicznych podróży z maksymalną dopuszczalną prędkością. Pomimo wyższego prześwitu można mówić o tym, że samochody te mają wręcz sportową charakterystykę zawieszania, co daje poczucie kontroli i bezpieczeństwa w trakcie pokonywania szybkich zakrętów, a także podczas wyprzedzania. W połączeniu z lepszą widocznością oraz mocnymi jednostkami napędowymi dostępnymi szczególnie w wersjach z napędem na 4 koła otrzymujemy pojazd idealny na długie trasy.