seat ibiza

Co było pierwsze- silnik napędzany parą, czy benzyną?

Silniki

Pierwsze silniki zaczęły być wykorzystywane do konstrukcji pojazdów w XVIII w. Były to ciężkie maszyny parowe, które sprawiały, że na początku pojazdy te osiągały bardzo niskie tempo poruszania się. Przez to, jeszcze długo pozostawały nieużyteczne.

Seat, a maszyna parowa

Pierwszym wynalazcą, który zastosował maszynę parową do napędzania samochodu, był Nicolas Cugnot. Działo się to w roku 1769 we Francji. Pojazd nadawał się do ciągnięcia za sobą dużych ciężarów, przez co miał przydać się jako maszyna militarna, lecz rozwijał prędkość zaledwie 4 km/h. Zainteresowanie tym konkretnym modelem nie było wielkie, lecz nie oznacza to, że idea pojazdów napędzanych parą pozostała martwa. Wykorzystano ją wkrótce do skonstruowania parowozów, a kolejne parowe samochody zbliżały się coraz bardziej do zasad działania współczesnych aut. Dzięki tym osiągnięciom, możemy cieszyć się dzisiaj samochodami takimi jak Seat. Stosowane w nich silniki to prawdziwe cuda myśli technicznej. Silne, ciche, wyposażone w bezpieczne systemy chłodzenia i ważące bardzo niewiele w porównaniu do swoich prototypów.  

Seat- nowe ekonomiczne silniki

Wraz z rozwojem możliwości technicznych, nowe silniki stają się coraz bardziej ekonomiczne i ekologiczne. Seat posiada egzemplarze takie jak Ecomotive, które są w stanie przejechać aż 16000 km na jednym tankowaniu. Nowe silniki TGI zapewniają też niskie zużycie paliwa i małą emisję szkodliwych substancji do środowiska. Wszystkie silniki, które stosuje firma Seat, gwarantują płynną, bezproblemową jazdę i maksimum satysfakcji prowadzenia.

Seat- wypróbuj i poznaj jego mocne strony

Najlepiej przekonać się na własnym doświadczeniu o komforcie jazdy nowymi modelami Seata. W salonie możliwe jest skonsultowanie swoich przemyśleń i pytań ze specjalistami. W wielu z nich można umówić się także na jazdę próbną i poczuć moc oraz stabilność silników, jakie proponuje Seat. Ci, którzy preferują dynamiczną jazdę, z pewnością zadowolą się modelami wyposażonymi w silniki TDI oraz TSI.