Seat – podstawowe wyposażenie w Polsce

Wyposażenie aut

Seat – wielu kierowców ma problemy z wyszczególnieniem całego wyposażenia potrzebnego do samochodu. Okazuje się, że lista przedmiotów, które musimy zabrać w samochodzie, wcale nie jest długa.

Seat oferuje samochody z odpowiednim wyposażeniem!

Gaśnica i trójkąt ostrzegawczy – to jedyne wyposażenie, które musi znajdować się w każdym samochodzie na polskich drogach. Minimalna pojemność gaśnicy wynosi 1 kg, ale powinna ona również posiadać aprobatę i aktualne testy techniczne, które należy odnawiać co roku. Jeśli chodzi o trójkąt, należy go również zatwierdzić – podpowiada seat. Należy również pamiętać, aby umieścić go na drodze 30 do 50 m poza obszarem zabudowanym lub 100 m na autostradzie lub drodze ekspresowej w przypadku awarii. W przeciwnym razie będziemy podlegać grzywnie w wysokości 150 PLN. Podstawowe akcesoria samochodowe są przydatne zarówno podczas długich podróży, jak i na co dzień. Zwłaszcza, że ​​brak ustawowego wyposażenia może skutkować wysoką grzywną. Sprawdź kary za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących sprzętu. Jakie jest zalecane i obowiązkowe wyposażenie samochodu w Polsce? Jak wybrać gaśnicę i trójkąt do swojego samochodu? Jakie narzędzia samochodowe można kupić, aby poradzić sobie z kryzysem? A co powinieneś mieć w samochodzie podczas podróży zagranicznej?

Okazuje się, że samochodowy zestaw pierwszej pomocy nie jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu. Policjanci zwracają jednak uwagę, że warto zaopatrzyć się w taki sprzęt, ponieważ może nam się przydać w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Oprócz zestawu pierwszej pomocy opcjonalne są również: lina holownicza, zapasowe żarówki, kamizelka odblaskowa, koło zapasowe z podnośnikiem i klucz do kół. Jednak każdy z tych przedmiotów jest wart zabrania ze sobą, ponieważ może być przydatny w nagłych wypadkach. Warto również mieć instrukcje pierwszej pomocy, które można kupić na stacjach benzynowych lub wydrukować z Internetu – stwierdza salon seata.

 

Pamiętajmy, że powyższe wyposażenie otrzymamy już wyjeżdżając z wspomnianego salonu.