Seat leon, a podróż do Ojcowskiego Parku Narodowego

Parki

Seat leon okazuje się być doskonały na długie wyprawy. Do jednej z nich można zaliczyć wyjazd do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Seat leon sprawdzi się w podróży!

W województwie małopolskim znajduje się wiele ciekawych miejsc, w których można odpocząć od zgiełku. Wspomnijmy tylko o „pięciu” parkach narodowych. Niestety nie zawsze mamy wolny czas na weekend lub nawet całodniowy wypad poza dom. W tej sytuacji mamy kilka sprawdzonych miejsc w Krakowie, które chętnie odwiedzamy, a Ojcowski Park Narodowy niewątpliwie znajduje się na szczycie tej listy. Pamiętajmy jednak, że wielu turystów i mieszkańców Krakowa myśli podobnie, należy więc pamiętać, że w najmniejszym z polskich parków narodowych i drugim najczęściej odwiedzanym w Małopolsce w sezonie może być bardzo tłoczno. Co sprawia, że ​​to miejsce jest tak popularne? Możemy się o tym przekonać jadąc tam, na przykład autem jakim jest seat leon.

Seat leon prowadzi w miejsce docelowe

Przede wszystkim park znajduje się bardzo blisko Krakowa i jest idealnym miejscem wypoczynku dla mieszkańców miasta Krak, szukających wypoczynku i kontaktu z przyrodą. Turystów kusi opowieść o powstawaniu słynnych skał jurajskich i chęć zobaczenia na własne oczy najsłynniejszych – takich jak słynny Herkules Mace czy Brama Krakowska, których zamknięcie ogłosi koniec świata. Ponadto Ojcowski Park Narodowy z sezonu na sezon oferuje coraz więcej atrakcji, dlatego warto je odwiedzać regularnie. Jeśli nie masz samochodu, nic nie jest stracone, dostęp do Ojcowskiego Parku Narodowego z Krakowa jest możliwy autobusem lub rowerem. Jednak warto jest postawić na nowy seat leon. Obszar zajmowany przez Ojcowski Park Narodowy jest atrakcyjny dla turystów ze względu na liczne jaskinie utworzone w wapiennych skałach Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Do chwili obecnej do parku dodano ponad 700 jaskiń różnej wielkości, a tylko dwie z nich są dostępne dla turystów. Zatem seat leon dowiezie nas do tego miejsca.

Pamiętajmy o tym, że…

Na uwagę między innymi zasługuje Jaskinia Ciemna. Prowadzi do niej niezwykle zielony szlak, a wejście znajduje się na zboczu Doliny Prądnika. Jaskinia ma 230 metrów długości i jest znana jako stanowisko archeologiczne – niegdyś zamieszkiwali ją neandertalczycy. Po prostu stań na końcu, aby w pełni zrozumieć ich wybór. Ze zbocza Doliny Prądnika roztacza się doskonały widok na dno doliny, w którym zwierzęta można łatwo zobaczyć. Podczas prac archeologicznych znaleziono liczne ślady obecności człowieka, które można zobaczyć między innymi w Muzeum Archeologicznym w Krakowie. Na pamiątkę dawnych mieszkańców jaskini powstała mała wystawa rodziny neandertalskiej. Osoby mające nowego seata leon cenią sobie to miejsce, ponieważ z łatwością mogą dojechać.