SEAT Leon z czujnikami deszczu i zmierzchu. By jazda była bardziej bezpieczna!

Wyposażenie aut

Każdy kierowca doskonale wie, jak trudno czasami kierować pojazdem w czasie deszczu, zarówno gdy jest to niewielka mżawka, jak i w czasie ulewy.

Drobny deszczyk może być dla kierowcy równie uciążliwy jak oberwanie chmury. Wycieraczki samochodowe nie zawsze pracują w odpowiednim rytmie, a utrudnienia związane z opadami mogą potęgować przejeżdżające obok samochody, które chlapią wodą na szybę prowadzonego przez nas pojazdu. Marka SEAT proponuje kierowcom rozwiązania, które zwiększą ich bezpieczeństwo, poprawiając jednocześnie znacznie komfort jazdy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

SEAT Leon z czujnikiem deszczu

Wielkie koncerny samochodowe robią bardzo wiele, żeby ułatwić kierowcom jazdę niekorzystnych warunkach atmosferycznych, a przy okazji poprawić poziom bezpieczeństwa na drogach. Pada? SEAT Leon sam włącza wycieraczki, dzięki czemu kierowca nie musi zastanawiać się nad wyborem szybkości ich działania i nie musi manipulować przy kierownicy. Innymi słowy – nie rozprasza go jeszcze jedna czynność w warunkach, które i tak są już niełatwe. Może skupić całą swoją uwagę na obserwowaniu sytuacji na drodze i odpowiednim na nią reagowaniu.

Nie tylko deszcz

Problem deszczowej pogody nie wyczerpuje katalogu utrudnień, na jakie kierowca może napotkać podczas jazdy. Dla wielu kierujących pojazdem znacznie bardziej uciążliwy niż deszcz może okazać się zapadający zmierzch. Wielu kierowców twierdzi, że moment „ściemniania się” to sprawiający im najwięcej kłopotu w prowadzeniu pojazdu moment doby. Wielu twierdzi, że wolą jeździć nocą, gdy panuje całkowita ciemność, wielu deklaruje, że łatwiej kierować pojazdem nawet przy silnie świecącym słońcu, które także przecież nie pozostaje bez wpływu na widoczność na drodze, niż późnym wieczorem, gdy dzień przechodzi w noc.

SEAT Leon z czujnikiem zmierzchu

Konstruktorzy aut na całym świecie dobrze wiedzą, jak wiele trudności może nastręczyć kierowcom zapadająca ciemność. Aby im pomóc, znaleźli rozwiązanie. Nie musisz martwić się o światła, gdy zapada zmrok! SEAT Leon wie, jak jasno powinny świecić reflektory twojego samochodu, aby zagwarantować wszystkim użytkownikom drogi odpowiednie bezpieczeństwo.