Opony

Części samochodowe

Dbanie o auto to skomplikowana sprawa, ponieważ trzeba pamiętać o każdym elemencie z osobna. Trzeba zaimpregnować karoserię, czyścić tapicerkę, pamiętać o regularnej wymianie oleju. Dobrze jest o tym wszystkim nie musieć pamiętać i to jest możliwe.

Autoryzowany serwis Seat

Kupując samochód marki Seat, najlepiej jest serwisować go w ASO Seat, w którym pracują fachowcy, którzy dokładnie wiedzą, kiedy i jakim elementem należy się zająć. Oczywiście nie znaczy to, że właściciel samochodu nie musi się w ogóle przyglądać swojemu pojazdowi i nie obserwować niepokojących objawów. Warto sobie uświadomić na co zwrócić uwagę, jeśli chodzi o opony.

Przegląd w autoryzowanym serwisie Seat

Stare opony stanowią zagrożenie dla ruchu i dlatego nie można dopuszczać do takiego stanu. Autoryzowany serwis Seat mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwodba o to i o wiele wcześniej reaguje, nie czekając na stan fatalny. Każdy fachowiec zdaje sobie doskonale sprawę, że opony zużywają się każdego dnia i to nie tylko podczas eksploatacji, ale również podczas długotrwałego postoju, który powoduje ich odkształcanie się. Stare opony powodują pogorszenie warunków jazdy z powodu twardej gumy, wydłużenie drogi hamownia oraz ograniczenie przyczepności spowodowanymi odkształceniami. Uszkodzenia opony może nastąpić gwałtownie, na przykład w wyniku najechania na zbyt wysoki krawężnik.

ASO Seat zmienia opony

Autoryzowany serwis Seat dokonuje dorocznego przeglądu technicznego auta i jeśli stan ogumienia jest fatalny, nie dopuści go do dalszego użytkowania. Takie sytuacje są jednak skrajne, ponieważ mało który kierowca nie zauważy drastycznego pogorszenia się stanu opon. Tutaj przydaje się doświadczenie, ponieważ nie ma jednoznacznych wyznaczników, które wskazywałyby na konieczność wymiany opony, jak na przykład jej wiek. Nie jest nigdzie napisane, że oponą która ma tyle i tyle lat nie można jeździć. Dlatego oprócz standardowych przeglądów, należy się bacznie przyglądać swoim oponom, a w razie wątpliwości udać się do ASO Seat. Uszkodzona opona może stanowić poważne zagrożenie wypadkowe.