Seat Ibiza- bezpieczeństwo, dzięki doskonałemu wyposażeniu

Nowości

Pasy bezpieczeństwa służą do ochrony podróżnych w samochodach oraz samolotach. Wykonane z tworzyw i materiałów testowanych wielokrotnie pod względem bezpieczeństwa, pasy są dla nas oczywistością. Nie zawsze w przeszłości miały jednak tak dobrą opinię.

Pasy bezpieczeństwa- Seat Ibiza

Pasy bezpieczeństwa po raz pierwszy wprowadzono w latach 50-tych. Wówczas, pomysł ten nie przyjął się szeroko. Jedyną marką, która utrzymała masowe montowanie pasów było Volvo. W Polsce po raz pierwszy nakaz stosowania pasów wprowadzono w 1983 r. Dotyczyło to jednak, jedynie siedzenia kierowcy i pasażera obok. Dopiero w latach 90-tych świadomość ustawodawców oraz kierowców wzrosła na tyle, aby wprowadzić obowiązek przypinania się także na tylnych siedzeniach. W samochodach osobowych stosuje się trzypunktowe pasy biodrowo- barkowe. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed najczęściej zdarzającymi się- urazami głowy- lecz także innych części ciała. Głównie na skutek uderzenia o tył siedzenia lub kokpit. W dzisiejszych czasach, jesteśmy przyzwyczajeni do zapinania pasów, a do dyspozycji mamy jedynie auta bezwzględnie wyposażone w ten i inne elementy ratujące życie. Nowy Seat Ibiza to miejski samochód, plasujący się bardzo wysoko w testach bezpieczeństwa.

Seat Ibiza- ochrona kierowcy i pasażerów

Nowe auta marki Seat są projektowane z dbałością o zachowanie bardzo wysokich standardów bezpieczeństwa. Pochodzący od tego producentamodel Ibiza, to nie tylko komfortowy, zwinny samochód miejski, lecz także gwarancja bezpiecznej jazdy. Seat Ibiza jest wyposażony w system inteligentnych poduszek powietrznych przednich, bocznych, a także poduszki kurtynowe. Poza tym, z myślą o najmłodszych pasażerach, auto posiada także specjalnezaczepy ISOFIX i Top Tether do zaczepienia fotelików dziecięcych.

Nowy Seat Ibiza dla Twojego spokoju i komfortu jazdy

Oprócz poduszek powietrznych, pasów i zaczepów mocujących foteliki, duże znaczenie dla bezpiecznej jazdy mają także hamulce. Nowoczesne auta, takie jak Seat Ibiza są wyposażone w specjalne systemy wspomagające proces hamowania, mimo trudnych warunków. Są to między innymi ABS, ESC, ASR i EDL.