Salon seat opowiada o czujniku deszczu!

Czujniki samochodowe

Salon seat – obecnie wiele modeli samochodów jest standardowo wyposażonych w czujniki deszczu. Do niedawna wśród kierowców panowała opinia, że ​​zestawy do oddzielnego montażu są źle wykonane, nieestetyczne, a ponadto ich działanie pozostawia wiele do życzenia. Jednak sytuacja na rynku bardzo się zmieniła, a czujniki deszczu nowej generacji są łatwe w instalacji i szybkiej obsłudze.

Salon seat oferuje czujnik deszczu

Czujniki deszczu są zamontowane wewnątrz samochodu na przedniej szybie, w pobliżu wewnętrznego lustra centralnego. Jeśli mamy wątpliwości, czy nasz samochód jest wyposażony w taki czujnik, w przypadku zestawów seryjnych lusterko wsteczne jest zwykle wbudowane od strony przedniej szyby. Obudowa ma tylko cały system z połączeniem wyprowadzonym na podsufitkę. Ponadto wielu producentów zawsze stosuje fotochromatyczne wewnętrzne lusterko środkowe podczas instalowania czujników deszczu podkreśla salon seat.

Czujnik deszczu jest podłączony do mikroprocesora odpowiedzialnego za aktywację wycieraczek. Zwykle znajduje się w obszarze ich pracy, aby obszar, który nie został wyczyszczony, nie fałszował wyników – podpowiada seat salon. Czas reakcji wycieraczek wynosi 0,1 sekundy, a czułość wykrywania zaczyna się od 0,005 milimetra wody, więc czujniki deszczu są w stanie na bieżąco kontrolować intensywność opadów. Sporo opcji jest w konfiguratorze zaznacza salon seat. Dzisiejsze czujniki deszczu oparte są na diodach LED i świetle podczerwonym zamiast wcześniej stosowanego światła widzialnego. Dzięki temu czujniki mogą być umieszczone w zaciemnionej części szkła i nie są widoczne z zewnątrz. Dioda LED emituje światło podczerwone w taki sposób, że gdy szkło jest suche, prawie całe światło jest odbijane, co wraca do diod odbiorczych. Jeśli jednak szkło jest mokre lub śnieżne, część światła jest pochłaniana przez krople wody na szkle. Mniej światła wraca do diod odbiorczych nakreśla salon seata.