Salon seat przedstawia niezwykle ciekawe miejsce!

Atrakcje

Salon seat ukazuje, że w dawnych czasach nieustraszeni wojownicy z północy często odwiedzali ziemie polskie. Dowiemy się, jak wyglądały ich kontakty ze Słowianami, odwiedzając skansen w Wolinie.

Salon seat opisuje Centrum Słowian i Wikingów Wolin

Skansen znajduje się na Ostrowie, nad rzeką Dziwną. Rekonstrukcja chat mieszkalnych i rzemieślniczych z IX-XI wieku jest wykonywana bardzo ostrożnie, w środku umieszczane są repliki mebli i przedmiotów codziennego użytku, dzięki czemu łatwiej sobie wyobrazić, jak żyli ludzie ponad 1000 lat temu. Ważna informacja dla dzieci – tutaj, zgodnie z zasadą uczenia się o „żywej historii”, możesz dotknąć wszystkiego i zobaczyć, jak to działa. Jednak faktem jest, że salon seat poleca to właśnie miejsce.

Dalsza część …

Jego oryginał znaleziono w okolicach Kamienia Pomorskiego w latach 80. W centrum organizowane są warsztaty garncarskie, kowalskie, tkackie i łucznicze. Możesz także spróbować wypiekanego na ogniu płaskiego chleba. Bardzo popularny jest coroczny Festiwal Słowian i Wikingów, jedno z największych wydarzeń historycznych w Europie, podczas którego można zobaczyć setki wojowników. Ubrani w średniowieczne kostiumy rozbijają namioty i starają się żyć tak, jak żyli przez trzy dni – informuje salon seata.

O czym warto jeszcze pamiętać?

Prowadzą różne pokazy, a także toczą bitwy ku uciesze licznych turystów. W osadzie prowadzone są pokazy i nauka starożytnego rzemiosła. We wczesnym średniowieczu wszystko, od najmniejszych przedmiotów codziennego użytku, takich jak igła do szycia, po budowę domów mieszkalnych odbywało się ręcznie, przy użyciu prostych narzędzi. Pomimo dużego handlu wyrobami rzemieślniczymi większość niezbędnych produktów i produktów została wykonana ręcznie. Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć pracę rzemieślników ubranych w kostiumy historyczne, ale także spróbować swoich sił, a tym samym poznać życie i pracę naszych przodków w praktyce.