SEAT – hiszpańskie korzenie

ASO Seat Autoryzowany dealer Historia

SEAT to od wielu lat dobrze znana i lubiana marka hiszpańskich samochodów. Jak zaczęła się historia SEATa i jakie są priorytety firmy? Czy autoryzowany salon SEAT to dobre miejsce na zakup auta, a ASO SEAT – na jego naprawę?

Początki SEATa

W latach 50-tych XX wieku marka SEAT podjęła się produkcji kompaktowych modeli aut. Zaczęło się od popularnego FIATa 600, którego produkcję SEAT rozpoczął w 1957 roku. Po dziewięciu latach z taśm fabryki w zjechały pierwsze SEATy 850, które okazały się jeszcze większym sukcesem niż FIAT 600.

Współpraca z FIATem

Współpraca marki SEAT z FIATem była bardzo ścisła, a umowy licencyjne ograniczały możliwość sprzedaży hiszpańskich samochodów na rynki zagraniczne. Pierwsze SEATy wyjechały oficjalnie za granicę dopiero w 1965 roku, gdy pierwsza partia SEATa 600 trafiła do Kolumbii. Dwa lata później doszło do renegocjacji umów i marka SEAT stała się rozpoznawalna na całym świecie. W 1980 roku włoski FIAT sprzedał swoje udziały Hiszpanom, więc SEAT stał się w pełni hiszpańską marką samochodów.

Niemiecka precyzja z hiszpańskim temperamentem

W 1982 roku marka SEAT rozpoczęła współpracę z niemieckim koncernem motoryzacyjnym Volkswagen, który z biegiem czasu przejmował coraz większy pakiet akcji SEATa – przejmując w 1990 roku 99,99% udziałów. Dziś SEAT jest częścią koncernu Volkswagen AG i cieszy się uznaniem klientów w wielu krajach.

Autoryzowany dealer SEATa

Autoryzowany salon SEAT to doskonałe miejsce, by zakupić najnowszy model SEATa. Specjalista doradzi nie tylko w wyborze konkretnego modelu, ale i jego parametrów oraz wariantów wyposażenia. Marka SEAT ceni sobie również wysoką jakość obsługi klientów w Autoryzowanych Stacjach Obsługi (ASO).

Ze spokojem można oddać auto z ręce specjalistów – zarówno w ramach opieki gwarancyjnej, jak i pogwarancyjnej. Dzięki specjalistycznym sprzętom i narzędziom, fachowiec ASO SEAT może szybko sprawdzić przyczynę problemów, określić sposób naprawy danego elementu oraz przewidzieć jakie części oraz narzędzia będą potrzebne w trakcie pracy.