Nowe auto do firmy

Informacje Samochody

Kiedy chcesz kupić nowy samochód firmowy, masz do wyboru trzy formy sfinansowania tego zakupu: gotówka, leasing lub kredyt. Ten ostatni może być typowo samochodowy lub gotówkowy.

Każda forma ma swoje plusy i minusy, każdy autoryzowany dealer samochodowy zatrudnia doradcę, który pomoże wybrać tę najkorzystniejszą. Trudno bowiem jednoznacznie stwierdzić, która jest najlepsza, bo zależy to i od aktualnej oferty jaką ma autoryzowany salon i od możliwości i potrzeb kupującego.

Dealerzy są w stanie dość elastycznie podchodzić do swoich klientów, skupimy się więc na porównaniu wad i zalet poszczególnych rozwiązań, bez wnikania w promocyjne oferty.

Zakup auta za gotówkę

Najtańsza i najmniej skomplikowana opcja, o ile posiadamy odpowiedni budżet. Samochód wybieramy sami, od razu jest własnością firmy, więc zarówno koszt zakupu jak i koszty eksploatacji można wliczać do kosztów uzyskania przychodu. Autoryzowany Salon Seat proponuje preferencyjne warunki przy zakupie samochodu za gotówkę. Minus – zamrażamy kapitał.

Kredyt na samochód

W tym przypadku bank udziela nam pożyczki na zakup auta. W zależności od tego, czy zdecydujemy się na kredyt samochodowy czy gotówkowy, inne są warunki jego uzyskania. Wnioskując o kredyt samochodowy musimy wskazać konkretny pojazd. Ten z kolei musi spełniać wymagania banku odnośnie wieku, czy przebiegu, a koszt kredytu uzależniony jest od ceny i stanu auta. Do czasu spłaty to bank jest właścicielem, nie można więc odliczać kosztów. Konieczny jest pełny pakiet ubezpieczeń.

Kredyt gotówkowy jest droższy od samochodowego, ale bank nie ingeruje w to, jakie auto kupujemy. Od razu jesteśmy właścicielem samochodu, a do kosztów firmowych możemy doliczyć także odsetki od kredytu. Jego uzyskanie wymaga mniejszych formalności i dużo łatwiej go uzyskać.

Samochód w leasingu – Autoryzowany dealer Seat

Ta forma jest najchętniej wybieraną przez przedsiębiorców. Leasing można porównać do abonamentu. Wybieramy auto i płacimy ustaloną opłatę za możliwość korzystania z niego.

Leasing jest najłatwiejszym sposobem, aby stać się użytkownikiem nowego samochodu bez zamrażania kapitału własnego, a w przeciwieństwie do spłaty kredytu cała opłata leasingowa może być kosztem uzyskania przychodu.