Seat, czyli bezpieczny przewóz dziecka w aucie!

Wyposażenie aut

Seat – zgodnie z obowiązującymi przepisami nawet 17-latek powinien używać fotelika samochodowego podczas podróży samochodem, jeśli jego wysokość nie przekracza 150 cm. I chociaż wiele osób może uznać to prawo za śmieszne, przestrzeganie go może uratować im życie

Seat to bezpieczna jazda z dzieckiem

Rodzice lub opiekunowie prawni są zobowiązani do dostosowania fotelika do wagi i wzrostu dziecka. Fotelik powinien spełniać wymagania przepisów UE lub EKG ONZ dotyczących urządzeń przytrzymujących dla dzieci. Foteliki bezpieczeństwa i inne urządzenia przytrzymujące dla dzieci powinny być zainstalowane w samochodzie zgodnie z instrukcjami producenta urządzenia dotyczącymi bezpiecznego użytkowania urządzenia – decydując się na przykład na seat.

Nie powinniśmy się jednak spieszyć z wymianą fotelika samochodowego na stojak samochodowy, jeżeli posiadamy seat. Chociaż noszenie nastolatka w foteliku samochodowym może wydawać się zabawnym lub niepotrzebnym dla niektórych rodziców, warto wiedzieć, że jest to najlepszy sposób, aby uchronić go przed możliwymi obrażeniami w wyniku wypadku. Stojak jest tańszy i wygodniejszy dla większych dzieci. Niestety na tym kończą się jego zalety. Takie urządzenie nie ma ochrony górnej części ciała (głównie głowy i szyi) i stabilnego podparcia po bokach.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, producent samochodów dał z siebie wszystko, reszta należy do użytkownika. Aby zachęcić klientów do zakupu, producenci samochodów podkreślają, że ich produkty są bezpieczne. Potwierdzają to udane testy zderzeniowe – fabryki i niezależne organizacje. Liczba nagrodzonych gwiazd ilustrujących stopień bezpieczeństwa jest często maksymalna, a także maksymalna dobra konstrukcja samochodu, jeżeli chodzi między innymi o seat.