Kamera cofania – komfort i bezpieczeństwo jazdy

Wyposażenie aut

Masz w planach odwiedzić salon SEAT-a i zastanawiasz się, czy lepiej wybrać model samochodu z kamerą cofania, czy pozostać raczej przy tradycyjnych czujnikach parkowania?

Jakie wady i zalety ma kamera parkowania? Czym góruje nad nią czujnik? Które z rozwiązań zapewnia większe bezpieczeństwo i komfort jazdy? Na które warto się zdecydować?

Kamera cofania czy czujnik parkowania? Wstępną decyzję możesz podjąć zanim odwiedzisz salon. SEAT oferuje możliwość sprawdzenia w konfiguratorze internetowym, który z modeli i którą z wersji można wyposażyć w kamerę, można też sprawdzić, które z atut ma kamerę lub czujnik w podstawowym wyposażeniu. Przykłady? SEAT tarraco pozwala na skonfigurowanie systemu kamer 360 stopni z widokiem z góry a SEAT Ateca Xcellence a także SEAT Ateca FR posiada kamerę cofania na wyposażeniu.

Salon SEAT-a zaprasza

Konfigurator internetowy to idealna pomoc w dokonaniu wstępnego wyboru i przeanalizowaniu dostępnych opcji przed zakupem samochodu. Jeśli jeśli wciąż nie możesz się zdecydować, skorzystaj z pomocy doradców marki SEAT. Salon to najlepsze miejsce, gdzie możesz zasięgnąć szczegółowych informacji i liczyć na fachową poradę.

Kamera cofania – zalety i wady

W czym może pomóc kamera cofania? Na czym polega jej przewaga nad tradycyjnymi czujnikami? Trzeba przede wszystkim pamiętać, że czujnik nie jest w stanie wyłapać wszystkich przeszkód, takich jak wysoki krawężnik, sygnalizuje za to przeszkody, które nie mogą zakłócić parkowania – takie, jak delikatne listki i gałązki. Korzystając z kamery cofania możemy mieć pewność co do tego, z jakiego rodzaju przeszkodą mamy do czynienia. Wadą kamer jest często nieznaczne zniekształcanie obrazu oraz słabsza widoczność w przypadku słabych warunków atmosferycznych oraz gdy jest ciemno.

Twoim marzeniem jest nowy SEAT? Salon zaprasza do konsultacji!

Decydując się na wybór wyposażenia samochodu zawsze warto jednak zaczerpnąć informacji od specjalistów i osobiście odwiedzić salon. SEAT oferuje liczne możliwości doboru wyposażenia w zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań, co w konsekwencji owocuje gwarancją pełnej satysfakcji z użytkowania samochodu! Zapraszamy.