Samochód skrojony na miarę Twoich potrzeb

Motoryzacja

Kupno nowego samochodu nie jest najłatwiejszym zadaniem. Podczas wizyty w salonie czy komisie będziesz miał do wyboru ogrom modeli różniących się od siebie parametrami, spośród których najważniejszym jest rodzaj silnika. Silnik określić można sercem samochodu, który rzutuje na jego niezawodność, wytrzymałość, wydajność, osiągi, a nawet komfort jazdy. Jak dobrać odpowiedni silnik do Twoich potrzeb? Sprawdź!

Silnik dla długodystansowca

Samochód najczęściej towarzyszy Ci podczas długich wypraw za miasto? Spędzasz za kierownicą znaczną część swojego czasu? W takim razie z pewnością przypadnie Ci do gustu duży, przestronny samochód (na przykład crossover SEAT Arona albo Ateca) napędzany olejem. Silniki Diesla z wysokim momentem obrotowym są mocne, zapewniają dobre przyspieszenie, gwarantują dużą elastyczność jazdy. Co więcej, w porównaniu do modeli benzynowych, niewiele palą, co pozwala niemało zaoszczędzić. Silnik Diesla z turbosprężarką doskonale poradzi sobie z dużymi obciążeniami, dlatego polecany jest osobom, które często wożą ze sobą pasażerów. 

Niewielki samochód do jazdy po mieście

Osoby poruszające się głównie miejskimi ulicami i pokonujące codziennie nie więcej niż 15 km będą zadowolone ze zgrabnego pojazdu z silnikiem benzynowym. Nieskomplikowane silniki o niskiej awaryjności doskonale sprawdzają się podczas jazdy na wysokich obrotach po zatłoczonym mieście. Tutaj szczególnej uwadze polecamy kultowy już samochód SEAT Leon.

A może samochód elektryczny?

Fani innowacyjnych technologii kierujący się w swoim życiu dobrem środowiska naturalnego z pewnością będą zainteresowani samochodem elektrycznym. Warto mieć jednak świadomość, że na bardzo długich odcinkach napęd elektryczny może okazać się zawodny.

SEAT – samochód idealny dla Ciebie

Nie każdy kierowca musi być ekspertem w motoryzacji. Nie wiesz, jaki model będzie dla Ciebie najlepszy? Zamiast czytać dziesiątki internetowych poradników, zasięgnij języka u eksperta. Umów się z dealerem marki SEAT – motoryzacyjnego giganta mającego w swojej ofercie różnorodne modele, które możesz dowolnie skonfigurować, dopasowując je do swoich potrzeb.