Prawo jazdy- wykorzystaj je i sprawdź nowego Seata Ibizę

Nowości

Pierwsze prawo jazdy na ziemiach polskich wydano w roku 1897, znanemu przedsiębiorcy Stanisławowi Grodzkiemu. Od tego momentu wydano także pozwolenie na poruszanie się automobilami po terenie Warszawy.

Od pierwszych aut sprowadzanych zza zachodniej granicy, aż po Seata Ibizę

Pierwszy dokument uprawniający do jazdy automobilem został wydany na świecie, jedynie 9 lat wcześniej niż w Polsce. Przyznano go Stanisławowi Grodzkiemu, który w 1896 roku sprowadził na nasze tereny dwa pojazdy. Kilka dni później, wraz ze swoim mechanikiem wyjechał nimi na ulice Warszawy, po czym zgłosił się do władz o wydanie dokumentu, który zezwalałby na ich legalne poruszanie się po drogach. Jako że auta nie powodowały zamieszania, nie niepokoiły koni, były ciche i sprawne, wydano pierwszy dokument uprawniający do jazdy. Od tego momentu automobile coraz częściej pojawiały się na naszych drogach, poruszając się na podobnych zasadach jak wozy. Natomiast pierwsze wydane przez (w pełni) polskie władze prawo jazdy, przyznano po zaborach w roku 1918. Dokument ten jest dziś dla nas czymś oczywistym, podobnie jak kupowanie aut od znanych zagranicznych producentów. Jednym z często wybieranych przez Polaków, zagranicznych modeli jest Seat Ibiza.

Nowy Seat Ibiza- najbardziej lubiane auto wśród hatchbacków

Dzisiaj, nie musimy sprowadzać nowych aut z daleka. Do dyspozycji mamy salony Seata, a w nich aktualizowaną na bieżąco ofertę. Wśród aut cieszących się największym zainteresowaniem, znajduje się między innymi nowy Seat Ibiza. Jest to zwinny, miejski hatchback, zaprojektowany z elegancją i lekkim sportowym rysem. Idealne, kompaktowe auto z mnóstwem ciekawych nowinek na pokładzie.

Seat Ibiza- co warto o nim wiedzieć?

Decydując się na nowego Seata Ibizę, możemy wybierać spośród trzech wersji: Reference, Style i Full LED. Różnią się one wyposażeniem- od drobiazgów, aż po elementy takie jak oświetlenie. Styl w jakim zaprojektowano to auto, kojarzy się z dynamiką, której doświadczymy także podczas jazdy, dzięki silnikowi nowej generacji i 5 biegowej manualnej skrzyni biegów.