Hamulce w aucie. Jak o nie dbać, kiedy serwisować?

Bez kategorii

Czy hamulce to najważniejsza część auta? Z punktu widzenia bezpieczeństwa z pewnością tak! Bardzo ważne, żeby były w pełni sprawne!

Wszystkie nowe auta marki SEAT oddawane są do rąk ich właścicieli z w pełni sprawnym układem hamulcowym, a każdy autoryzowany serwis SEAT oferuje pełen wachlarz usług w zakresie naprawy i utrzymania hamulców.

Wszystkie samochody marki SEAT zjeżdżają z taśm produkcyjnych z hamulcami w pełni gotowymi do użytkowania. Wszystkie konstrukcje mechaniczne, nawet te, które wykonane są z największą precyzją i z najlepszych materiałów, ulegają jednak zużyciu. Ważne jest zatem, by dbać o jak najdłuższe utrzymanie systemu hamulcowego w naszym aucie w jak najlepszej kondycji. Użytkownicy samochodów marki SEAT mogą liczyć w tej kwestii na w pełni profesjonalne wsparcie ze strony specjalistów w ASO SEAT w całej Polsce. 

Jak serwisować hamulce?

Regularnego sprawdzania wymagają klocki hamulcowe, szczęki, tarcze oraz płyn hamulcowy. Przeglądów powinno się dokonywać średnio co około 15 tysięcy przejechanych kilometrów. W przypadku samochodów marki SEAT najlepiej realizować je w punktach ASO SEAT w całym kraju. Autoryzowany serwis SEAT oferuje pomoc specjalistów, którzy doradzają w sprawach serwisowania i wymiany wszystkich elementów i układów SEAT-a, oferując w pełni fachowe usługi. Warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalistów.

Co i kiedy wymieniać?

Wymiana klocków hamulcowych zalecana jest, gdy grubość ich okładziny jest mniejsza niż 3 milimetry. Sprawdzanie stanu tarcz hamulcowych i ich wymianę warto powierzyć dobremu specjaliście w ASO SEAT. Zdiagnozuje on grubość i tzw. „bicie” tarcz i, jeśli zajdzie taka potrzeba, zaleci ich wymianę. Jest ona konieczna, jeżeli poziom „bicia” jest większy niż 0,05-0,1 mm.

Autoryzowany serwis SEAT zaprasza!

Chociaż producenci zalecają wymianę płynu hamulcowego co dwa lata, w istocie od tej reguły istnieją liczne wyjątki. Płyn powinno się bezzwłocznie wymienić, gdy temperatura jego wrzenia wynosi 180 stopni Celsjusza lub mniej. Sprawdzenia temperatury można dokonać w każdym ASO SEAT. Zapraszamy.