Nieprzyjemny zapach z klimatyzacji? Trzeba działać!

Wyposażenie aut

Klimatyzacja samochodowa to jeden z najlepszych wynalazków. Co do tego nikt nie ma wątpliwości. Problem zaczyna się jednak wówczas, gdy z wentylacji zaczyna unosić się nieprzyjemny zapach. To znak, że czas na wizytę w aso seat.

Przyczyny nieprzyjemnego zapachu

Nieprzyjemny zapach z klimatyzacji może pojawić się w każdym, nawet najbardziej nowoczesnym samochodzie. Jego powodem są rozwijające się najczęściej w układzie klimatyzacji grzyby i drobnoustroje. Dlatego też nie można bagatelizować tej sprawy, gdyż może ona stać się zagrożeniem dla zdrowia kierowcy i pasażerów. Bóle głowy, alergie i inne dolegliwości miewają swój początek właśnie w problemach z klimatyzacją. 

Sposoby radzenia sobie z nieprzyjemnym zapachem

Jedynym sposobem na usunięcie kłopotów  z klimatyzacją jest okresowe czyszczenie i dezynfekcja całego układu. 

Można to zrobić samodzielnie, za pomocą specjalnych preparatów, jednak będzie to tylko częściowe rozwiązanie problemu i nie zawsze skuteczne, gdyż często automatyka po kilku minutach wyłącza zamknięty obieg powietrza i dezynfekcja jest tylko częściowa.

Inny typ preparatów to spreje z długą sondą, którą należy wprowadzić do kratek nawiewu albo otworów, które zasysają powietrze. Niestety, nie jest to prosty sposób i większość użytkowników sobie z nim nie radzi. Poza tym nieodpowiednie użycie preparatu może skończyć się uszkodzeniem nie tylko klimatyzacji, ale całego układu i koniecznością naprawy, której koszt przyprawi tylko o ból głowy.

W takim wypadku najlepszy jest autoryzowany serwis aso, gdzie sprawa zostanie rozwiązana kompleksowo, a układ oczyszczony i zdezynfekowany. Po wizycie w serwisie mamy również pewność, że klimatyzacja została w pełni wyczyszczona i pozbawiona groźnych dla zdrowia bakterii i grzybów. Przy okazji specjaliści sprawdzą również filtr kabinowy, uruchomią w samochodzie ozonator oraz przetestują szczelność klimatyzacji.

Aso seat to gwarancja czystego powietrza

Prawda jest taka, że żadne domowe metody nie są w stanie usunąć nagromadzonych w klimatyzacji grzybów i drobnoustrojów. Będą się one unosiły w samochodzie nawet wówczas, gdy na pozór nieprzyjemny zapach się zmniejszy. Autoryzowany serwis aso daje gwarancję, że wszystko zostało wykonane właściwie i z odpowiednią starannością oraz nie dojdzie do żadnej dodatkowej usterki, która mogłaby nas kosztować bardzo wiele.

Nie warto ryzykować zdrowiem własnym i bliskich, próbując samodzielnie usunąć nieprzyjemne zapachy wydobywające się z klimatyzacji.