Opony już nigdy nie będą dla ciebie tajemnicą

Serwisowanie

Wymiana opon to konieczność. O tym wie każdy kierowca. Nie każdy jednak ma świadomość, jakie są ich rodzaje. Seat gwarantuje ci wymianę opon niezależnie od okoliczności.

Główne rodzaje opon

Wyboru opon należy dokonać na podstawie tego, jak będzie się je użytkować. Różnią się one od siebie wzorem bieżnika, strukturą i mieszanką kauczukową. Dlatego też każdy rodzaj jest dostosowany do potrzeb kierowcy, nawierzchni oraz terenu. To one dbają o bezpieczeństwo na drodze. Wiedzą o tym doskonale użytkownicy seata.

Do najbardziej popularnych rodzajów opon należą:

– opony letnie

Sprawdzają się w temperaturze powyżej 7 stopni Celsjusza. Ich główną cechą jest doskonała przyczepność i krótka droga hamowania na każdej nawierzchni.

– opony zimowe

Są konieczne, gdy temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Posiadają specjalny wzór bieżnika, który zapewnia lepszą przyczepność i hamowanie na wilgotnej lub oblodzonej drodze.

– opony wielosezonowe

Są idealne dla kierowców, którzy chcą korzystać z opon niezależnie od pogody, w różnych warunkach pogodowych i na rozmaitej nawierzchni.

Inne typy opon

Poza tym głównym podziałem, występują również inne typy opon:

– opony szerokie

Są popularne wśród miłośników aut sportowych i tuningowanych. Od ich szerokości zależy kontakt z nawierzchnią.

– opony niskoprofilowe

Są to opony, których szerokość wynosi więcej niż 50 procent.

– opony wzmocnione

Są to opony o wzmocnionym indeksie nośności. Znajdują zastosowanie w oponach, które osiągają wysokie prędkości powyżej 240 km/h.

– opony bieżnikowane

Są to opony stare, lecz zaopatrzone w nowy bieżnik. W przypadku, gdy zajmie się nimi specjalista, właściwości jezdne zostaną zachowane.

– opony używane

Są to opony użytkowane już wcześniej, które wprawdzie kosztują mniej, jednak mogą być uszkodzone lub mieć zużyty profil.

Jak i typ opon wybrać?

Nie tylko właściciele seata mają niekiedy kłopot, jaki typ opon wybrać. Najlepszym sposobem jest zgłosić się do autoryzowanego salonu seat, gdzie otrzymają zarówno poradę, możliwość zakupu, jak i fachowej wymiany opon w bardzo atrakcyjnej cenie.