Seat

Dbaj o swoje auto!

Serwisowanie

Każdy właściciel samochodu na pewno dąży do tego, aby jego pojazd służył mu jak najdłużej. Żeby tak było o samochód należy jednak odpowiednio zadbać. Należy mieć świadomość, że poszczególne podzespoły w aucie zużywają się w zależności od tego, jaki jest styl eksploatacji pojazdu na co dzień.

Co jest najważniejsze?

Będąc w miejscu takim jak autoryzowany serwis Seat na pewno zostaniemy poinformowani o tym, kiedy samochód należy poddać przeglądowi. Tego nie można zaniedbywać i cyklicznie wykonywać działania okresowe. Dzięki temu będzie wiadomo, kiedy coś się psuje. I od razu można będzie zareagować. Na co dzień jednak warto jeździć w takim stylu, jaki w pełni odpowiada modelowi posiadanego samochodu. Należy dbać o minimalizowanie tarcia pomiędzy metalowymi elementami oraz o zachowanie optymalnej temperatury.

To będzie najkorzystniejsze dla silnika. Przegrzanie silnika jest najczęstszą awarią z jaką kierowcy przyjeżdżają do warsztatów. Główna zasada wydłużania żywotności silnika opiera się przede wszystkim na zastosowaniu wysokiej klasy oleju silnikowego. O tym również należy pamiętać. Warto też dbać o układ chłodzenia. Jego kondycja wpływa także na prawidłową pracę silnika. Najważniejsze jest to, żeby systematycznie wymieniać płyn chłodniczy, co około 50 tysięcy kilometrów. O tym również można się dowiedzieć, odwiedzając miejsce jakim jest ASO Seat, gdzie zdecydujemy się na zakup samochodu właśnie tej marki.

O co jeszcze musi zadbać kierowca?

Kolejnym ważnym układem w samochodzie, o jaki należy dbać regularnie jest układ paliwowy. Odpowiada on za dostarczenie do komory spalania składników mieszanki powietrzno – paliwowej. Dlatego tak ważna jest cykliczna wymiana filtra powietrza.

Inaczej, jego zużycie może doprowadzić do ograniczenia dopływu tlenu do komory spalania. To zaś spowoduje, że zanieczyszczenia szybciej przedostaną się do cylindrów. Autoryzowany serwis Seat to miejsce, gdzie możemy zapytać o wszystko, co związane jest z eksploatacją pojazdów. Na równi bowiem należy też troszczyć się o układ hamulcowy i zawieszenie.