Od czego zależy czas oczekiwania na nowy samochód?

Samochody

Dla osób, które rozważają kupno nowego auta, ważną informacją będzie czas oczekiwania na pojazd. Autoryzowany dealer, w zależności od kilkunastu czynników, może wydać samochód od ręki, a w innych przypadkach trzeba czekać na pojazd nawet do kilku miesięcy. Szczególną rolę odgrywają tutaj plany produkcyjne producenta, dostępność podzespołów, miejsce produkcji czy indywidualna konfiguracja pojazdu. Co jeszcze wpływa na czas oczekiwania na nowy samochód?

Autoryzowany salon – pewne miejsce zakupu

Zakup auta to poważna inwestycja na co najmniej kilka lat. Jest to jeden z powodów, dla którego warto odwiedzić autoryzowany salon marki. Autoryzowany dealer, sprzedając auto, gwarantuje, że zamówiony pojazd jest całkowicie nowy i pochodzi prosto z fabryki. W ten sposób otrzymujemy również gwarancję producenta na to, że pojazd jest w pełni sprawny i nie wymaga napraw ani dodatkowych nakładów, by móc z niego regularnie korzystać. Wady fabryczne producent musi usunąć na własny koszt. Jak podkreśla autoryzowany dealer Seat, zakupy w salonie to najbardziej korzystna opcja otrzymania modelu będącego nowością na danym rynku – oprócz wartości samochodu wliczana jest w to obsługa i tzw. pakiety korzyści, np. ubezpieczenie.

Auto prosto z salonu, czyli co autoryzowany dealer może klientowi zaproponować

Złożenie zamówienia na nowy pojazd wiąże się z opłaceniem zaliczki w wysokości kilkunastu procent wartości auta. Autoryzowany salon Seat,  jako przykładowe miejsce zawarcia umowy, może w takim wypadku zaoferować dodatkowe korzyści. Należy do nich zaliczyć:

  • promocyjne pakiety ubezpieczeniowe,
  • forma finansowania samochodu – gotówka, kredyt, leasing konsumencki lub operacyjny,
  • dodatkowe wyposażenie auta,
  • rejestracja pojazdu (głównie w przypadku leasingu)

Co autoryzowany salon Seat ma w ofercie?

Autoryzowany salon Seat to nie tylko modele z oferty producenta.  Autoryzowany dealer zagwarantuje również kompleksową obsługę przez cały proces zakupowy pojazdu. Oprócz ogólnej oferty autoryzowany dealer Seat może zapoznać nas z różnymi możliwościami i konfiguracjami, zaproponuje różne warianty obsługi (w tym, pogwarancyjną), przedstawi bogatą ofertę serwisową (od regularnych przeglądów, po zaawansowane usuwanie awarii) oraz zapozna z akcjami promocyjnymi (np. rabat na nowy model przy pozostawieniu starego samochodu u dealera).

Autoryzowany dealer SEAT – ile będziesz tu czekać na swoje auto?

Autoryzowany dealer Seat gwarantuje kompleksową obsługę i maksymalnie uproszczoną drogę formalną. Autoryzowany salon marki to także pełna opieka klienta podczas oczekiwania na zamówiony pojazd. Specjaliści marki zwracają uwagę na uzależnienie czasu dostawy pojazdu od wybranej specyfikacji. Na jego wydłużenie mogą wpłynąć takie elementy jak wyposażenie, kolor lakieru, czy stany magazynowe dla danego modelu. Seat cieszy się dużym zaufaniem swoich klientów. W dbałości o wysoką jakość obsługi dealerzy dysponują indywidualnymi zapasami magazynowymi dla poszczególnych modeli. Wersje podstawowe mogą być do wydania od ręki, zaś na indywidualnie skonfigurowane modele trzeba czekać do kilku tygodni. Dokładny czas dostarczenia nowego samochodu zostanie podany przez specjalistę z obsługi klienta.