Czy kolor samochodu ma znaczenie?

Informacje Samochody Seat Ibiza Seat Leon

Od lat krąży anegdota, że gdy kobietę spyta się o kolor samochodu, pierwsze co powie, to jaki ma kolor. Zabawne, bo z ogólnego punktu widzenia ma to najmniejsze znaczenie. Ale czy na pewno? Zastanów się, czy wśród wielu aut na ulicy zauważysz to, które ma większą pojemność silnika czy podgrzewane fotele? Czy chcąc komuś pokazać samochód, który zrobił na tobie wrażenie, powiesz ten z napędem na cztery koła? Nie, pierwszy w oczy rzuca się kolor i to na niego wskażesz najpierw.

Jak powstają kolory Seata

Każda marka produkuje samochody w uniwersalnych kolorach – białym, srebrnym czy czerwonym. Ale nie tak po prostu, bo każdy odcień jest wyjątkowy. Tu nie ma przypadku – sztab ludzi analizuje oczekiwania klientów i ich preferencje. Potem mieszanie barwników i testy aż wybrany zostanie ten idealny. Inne kolory trafiają do tańszych miejskich modeli dla młodych ludzi, inne do luksusowych limuzyn, a jeszcze inne do aut sportowych.

I najwyraźniej ma to znaczenie, gdyż dla przykładu w większych sportowych SUV-ach kolory są stonowane i bardzo eleganckie, ale miejskie auta Seat Leon i Seat Ibiza oferowane są w dwóch odcieniach bieli i kilku odcieniach szarości, w wersji metalizowanej lub nie. Dla odważnych i lubiący się wyróżnić nowy Seat Leon czy nowy Seat Ibiza można zamówić też w intensywnie niebieskim kolorze Mistery Blue.

Seat Ibiza w kolorze słońca

Każda marka również Seat ma swoje unikalne, często zastrzeżone kolory, które ją wyróżniają. Czasem nawet dedykowane dla konkretnych modeli. W przypadku modelu Seat Ibiza czy Arona takim kolorem jest Eclipse Orange. Podobno projektanci próbowali w nim oddać kolor barcelońskiego słońca zachodzącego nad oceanem.

Który kolor samochodu się najmniej brudzi

Tu podobnie jak z ubraniami. Odpowiedź na to pytanie może być jedna – każdy tak samo. Jednak nie na każdym ten brud będzie tak samo widoczny. Brudny samochód niezależnie od koloru nie wygląda najlepiej. Biorąc jednak pod uwagę, co brudzi nasze auta, można przypuszczać, że na karoserii metalicznej i tej w odcieniach szarości, brud będzie widoczny najmniej.