Nowoczesny design – jak zmieniały się auta na przestrzeni lat

Samochody

SEAT stanowi jedną z najmłodszych europejskich marek samochodowych, która cieszy się wielkim uznaniem oraz sympatią zarówno pośród świeżo upieczonych, jak i doświadczonych kierowców. Została założona w 1950 roku i od tego czasu modele aut zmieniły się nie do poznania. Odwiedź dziś autoryzowany salon SEAT, by zobaczyć nowoczesne samochody, a wcześniej prześledź historię ich designu.

Pierwsze modele SEATa – prostota i styl

Dziś wydawać by się to mogło nie do pomyślenia, ale początki produkcji samochodów marki SEAT były niezwykle powolne. W latach 50-tych rozpoczęto od tworzenia pięciu aut dziennie, by skończyć dekadę z liczbą ponad czterdziestu. Samochody te robiły furorę – począwszy od modelu SEAT 600, który był wyznacznikiem stylu oraz wolności i rozpoczął wyjątkową erę motoryzacji w Hiszpanii. W latach 60-tych auta zaczęły zyskiwać rangę luksusowych – szczególnie widać to w arystokratycznym Seacie 1500.

Nowe tory w designie SEATa

Druga dekada od powstania marki SEAT stała się prawdziwą rewolucją. Wszystko za sprawą zachwycającego auta – modelu 850, jaki został wyprodukowany w kilku wariantach – można było wybrać wersję czterodrzwiową, kabriolet lub sportową. Dodatkowo był znacznie większy i szybszy, co sprawiło, że w szybkim tempie zyskał sympatię wśród wszystkich kierowców – i to nie tylko w Hiszpanii. Milionowym modelem, który wyszedł z fabryki SEATa, był 124 – zjawiskowy kombi z innowacyjnym silnikiem.

Samochody SEATa robiące furorę wśród młodych kierowców i sportowców

Kolejne lata to okres dynamicznego rozwoju. Samochody marki SEAT wyglądają coraz bardziej zjawiskowo, są przestronne, wygodne, ich osiągi są zachwycające, dzięki czemu zyskują popularność pośród wszystkich kierowców – młodych, doświadczonych czy nawet sportowców. Ich design nieustannie się zmienia. Lata 90-te to okres innowacji i popularności na skalę światową.

Nowoczesność na miarę współczesności

Odwiedzając dziś autoryzowanych dealerów SEAT nie sposób uwierzyć, jaką metamorfozę przeszły wszystkie auta na przestrzeni ponad sześćdziesięciu lat. Zmiany dotyczą nie tylko designu, który przykuwa uwagę wszystkich i zachwyca, ale także nowoczesnych technologii. Dziś jazda samochodem to prawdziwa przyjemność, gwarancja komfortu oraz bezpieczeństwa.