Jak prawidłowo przechowywać opony?

Eksploatacja

Jeśli regularnie używasz więcej niż jednego zestawu opon, być może zastanawiałeś się, jak je przechowywać. Wtedy mogą Ci służyć przez dłuższy czas. Zobacz, na co warto zwrócić szczególną oponę.

Zawsze przechowuj czyste i suche opony

Podczas normalnego użytkowania opony gromadzą kurz, brud i zabrudzenia. Dlatego należy je wyczyścić za pomocą mydła, wody i specjalnej szczotki. To również dobry moment, by oczyścić felgi. Użyj do tego profesjonalnego środka. Wytrzyj opony i felgi ręcznikiem, a następnie pozwól im całkowicie wyschnąć.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Gdy opony będą już czyste i suche, włóż je do dużych, ciemnych i szczelnych plastikowych toreb. Spróbuj usunąć jak najwięcej powietrza z worków, zanim uszczelnisz je taśmą. Dzięki temu możesz zapobiec odparowywaniu oleju smarowego w mieszankach opon. Jeśli chcesz, użyj odkurzacza, by wyciągnąć powietrze przed uszczelnieniem worków.

Warto ustawić opony w pionowej pozycji. W ten sposób zmniejszysz ich obciążenie. Pamiętaj, by nie układać zbyt wysokiej wieży. W przeciwnym razie opony mogą się przewrócić i uszkodzić. Jeśli jednak są zamontowane na felgach, przechowuj je w stosach, a nie pionowo.

Nowy SEAT ARONA- odważne i śmiałe auto

Crossover seat ARONA jest zaprojektowany dla poszukiwaczy przygód. Sprawdzi się idealnie do jazdy po mieście. Wygląda jak SUV. Poczuj moc, dzięki 1,6-litrowemu czterocylindrowemu silnikowi wysokoprężnemu TDI. Zapewnia maksymalny moment obrotowy 250 nM.

Zachwyca imponującym stylem. Ma dynamiczne linie i gładkie kontury. Ostre, w pełni diodowe reflektory zapewniają doskonałą widoczność we wszystkich warunkach jazdy. Seat Arona wyróżnia się luksusowymi detalami i intuicyjną konstrukcję. W kabinie znajdują się wysokiej jakości materiały gwarantujące najwyższy komfort. Jest dostępny z różnymi silnikami. Podstawowy 1.0 litrowy turbodoładowany silnik benzynowy ma wystarczającą moc, byś był zadowolony. Pod maską kryje się 94 KM. Sprawdzi się idealnie podczas jazdy po mieście. Zapewnia płynną jazdę w każdych warunkach. Wyposażony jest w nowoczesne technologie.