Wsparcie przydatne podczas jazdy

Bezpieczeństwo Samochody Wyposażenie aut

Długi czas spędzony za kierownicą czasem nie sprzyja koncentracji. Na szczęście w produkowanych obecnie autach systemy wsparcia kierowców służą ogromną pomocą, przydatną nie tylko w sytuacjach zmęczenia, ale też w każdym innym momencie, kiedy zależy nam po prostu na komfortowej jeździe. To ważne dla wygody oraz bezpieczeństwa, zarówno kierowcy konkretnego modelu, jak i pozostałych użytkowników aut naokoło oraz pieszych.

Bogate pakiety wspomagające w Seacie

Możliwości wyboru rozmaitych systemów, które wspomagają kierowcę, oferuje hiszpańska marka Seat. Każdy może wybrać spośród wielu propozycji, na przykład podczas konfiguracji swojego modelu. Spory ruch to widok normalny na drogach, dlatego zachowanie odpowiedniej, bezpiecznej odległości między autami to podstawa. W tym aspekcie idealnie sprawdza się na przykład aktywny tempomat. Dzięki tej funkcji, dostępnej w wielu modelach Seata, auto nie tylko utrzymuje zaplanowaną prędkość, ale też wspomniany dystans do samochodu, który jedzie z przodu.

Uwaga na przeszkodę na drodze

Automatyczne hamowanie to opcja, która z pewnością sprawdzi się na zatłoczonych drogach. Kiedy system odkrywa, że może dojść do zderzenia z innym autem lub pieszym, uruchamia hamulce. Seat również oferuje tę funkcjonalną opcję, razem z kontrolą odstępu. Podobnie jak asystenta pasa ruchu, który gwarantuje poruszanie się po danym pasie, nawet w momencie braku koncentracji albo zmęczenia kierowcy. Przydatny jest też asystent świateł czy oferowana przez markę Seat opcja rozpoznawania znaków drogowych.

Komputer doradzi zmianę biegu albo pomoże wyjechać z parkingu

Pomocną możliwością, jaką nowoczesne auto daje kierowcy, jest także opcja rekomendowania zmiany biegu. Dzięki temu jeździmy bardziej ekonomicznie. Taką możliwość oferuje wspomniany już Seat. W autach tej marki do dyspozycji znajdzie się również wspomaganie parkowania albo wyjazdu z parkingu, asystent jazdy w korku czy rozmaite profile jazdy, które można wybrać w zależności od tego, jaką trasą akurat się poruszamy.