Nowe propozycje SEATA odpowiedzią na światowe dążenia proekologiczne

Hybryda Seat Leon Silniki

Seat Leon to najlepiej sprzedający się model marki. W lipcu 2019r. nowy Seat Leon osiągnął sprzedaż jednego miliona egzemplarzy od momentu premiery modelu w 2012r. Trzecia generacja Seata LEONA stała się filarem marki i jest jej najbardziej cenionym i rozpoznawalnym modelem sprzedawanym na wszystkich pięciu kontynentach świata. Niemcy, Hiszpania i Wielka Brytania to trzy rynki, na których odnotowano największą sprzedaż nowego Seata LEONA w jego trzeciej generacji.

Silniki TGI w propozycjach nowego Seata LEONA

Silniki TGI stały się odpowiedzią marki SEAT na światowe trendy proekologiczne. Pierwszego Seata LEONA z napędem hybrydowym zaprezentowano już w 2013 r. na wystawie IAA we Frankfurcie. Nowa generacja hybrydowych silników TGI montowanych przez markę Seat w samochodach Seat Leon a także Seat IBIZA i Seat ARONA to spalanie benzyny i sprężonego gazu ziemnego (CNG), które zapewniają oszczędności rzędu 30% w porównaniu z silnikami wyłącznie benzynowymi.

Co charakteryzuje silniki TGI montowane w Seacie LEONIE?

Seat Leon TGI 5D i ST to średnie zużycie paliwa 5,7 l/100 km oraz średnia emisja CO2:na poziomie 130 g/km. W Seacie LEONIE TGI montowany silnik ma moc 85 kW (110 KM) i zasięg do 1360 km przy wykorzystaniu kombinacji hybrydowej. Przy wykorzystywaniu dwóch rodzajów paliw silnika hybrydowego redukujemy emisję CO2 co ma bezpośredni wpływ na poprawę jakości powietrza i ochronę środowiska naturalnego. Jest to szczególnie ważny aspekt w zatłoczonych dzisiaj pojazdami mechanicznymi miastach, w których poziom zanieczyszczeń jest niezwykle wysoki. Obniżamy również znacznie koszty przejazdu Seatem LEONEM TGI, ponieważ cena napełnienia zbiornika CNG jest znacznie niższa niż w przypadku tankowania jakimkolwiek innym paliwem.

Nowa hybryda Seata Leona oraz model Seat el-Born pojawi się już w 2020r

2020r. ma być dla marki Seat rokiem nowego przełomu w propozycjach silników hybrydowych montowanych w samochodach oraz produkcji całkowicie nowych modeli.

W marcu 2019 r. na najważniejszych targach motoryzacyjnych świata – Motor Show w Genewie zaprezentowane zostały nowe modele, które marka Seat zamierza wprowadzić na rynek motoryzacyjny. Jedna z innowacyjnych propozycji to nowy Seat Leon PHEV, czyli samochód z nowym napędem hybrydowym, który ładowany będzie z gniazdka elektrycznego.
Od 2020r. rusza również sprzedaż nowego modelu – Seata El-Born, który jest pierwszym w 100% elektrycznym pojazdem marki.
Do końca 2021 roku marka Seat przewiduje wprowadzenie na rynek motoryzacyjny sześciu nowych propozycji aut, które podporządkowują się światowym trendom proekologicznym.