Nieodpowiednie opony – niebezpieczna jazda

Bezpieczeństwo

A jak tam twoje opony? Czy oby na pewno są dobrze przygotowane do jazdy? To pytania, które mogą wprawić w zakłopotanie niejednego kierowcę. Tymczasem sezonowa wymiana opon letnich na zimowe oraz zimowych na letnie to zdecydowanie nie jedyne kwestie związane z ogumieniem pojazdu, jakie powinny zainteresować jego właściciela.

Opony mogą przecież zostać przebite albo wymagać dopompowania; może też zużyć się ich bieżnik. Wszystkie te sytuacje wiążą się z ogromnym ryzykiem wypadku, w tym nawet zagrożeniem życia kierowcy, pasażerów oraz osób postronnych.

Nowy SEAT Arona – zadbaj o przyczepność kół

Wymienić opony w każdej z opisanych wyżej sytuacji możemy oczywiście w autoryzowanym serwisie SEAT-a – m.in. w takich modelach, jak nowy SEAT Arona, SEAT Leon czy SEAT Tarraco – każdorazowo zwiększając poziom swojego bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że przyczepność kół do nawierzchni jezdni może ograniczyć wiele sytuacji i czynników, w tym opady deszczu, gołoledź oraz utrzymujące się zamglenie. Do tego typu trudnych warunków najlepiej przygotować się zawczasu, z odpowiednią częstotliwością odwiedzając salon SEAT.

SEAT Arona – pakiety wymiany opon i kół

Dobrze wiedzieć o tym, że salon SEAT ma w swojej ofercie pakiet wymiany opon i kół, np. w modelu SEAT Arona. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie jazdy, salon SEAT to miejsce, w którym możemy skorzystać również z szeregu innych ciekawych pakietów, które pomogą nam ruszyć w podróż ze spokojną głową. To np. sprawdzenie auta z wymianą oleju, wymiana rozrządu z pompą wody, wymiana tarcz i klocków, oryginalne wycieraczki SEAT z wymianą czy też sprawdzenie klimatyzacji. Warto też pamiętać o istnieniu SEAT CARE – 5-letniej gwarancji połączonej z pakietami serwisowymi.

SEAT Arona – dobrze wyważone opony

A zatem autoryzowany serwis SEAT-a warto odwiedzać w razie jakichkolwiek problemów z ogumieniem czy też wyważeniem kół – nie tylko dwa razy w roku, kiedy przychodzi czas na wymianę opon na zimowe albo letnie. Dzięki odpowiedniej trosce o opony SEAT Arona zapewni nam jeszcze większą kontrolę nad autem oraz optymalną drogę hamowania. Poza tym nowy SEAT Arona to także takie udogodnienia, jak system kontroli odstępu Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania, tempomat czy też system wykrywania zmęczenia.