seat ibiza

Lepiej wybrać SUV-a czy kombi?

porady Samochody

Wybór auta bywa trudny. Argumenty, które bierze się pod uwagę, są bardzo różne. Funkcjonalność, a może design? Ekonomia jazdy czy jednak rozwiązania ekologiczne? A może pojemność bagażnika, rozmiary samochodu albo po prostu kolorystyka? Wiele aspektów warto wziąć pod uwagę.

SUV-y coraz bardziej popularne

Rosnącą popularnością cieszą się auta typu SUV, czyli coś w rodzaju miejskich terenówek, które świetnie prezentują się wizualnie. Przykładem może być Seat Arona, czyli efektowne auto, które na dodatek całkiem sporo pomieści w swoim bagażniku. Równie znakomity pod względem stylistycznym jest Seat Ateca. Wspaniale się prezentuje, ma napęd na cztery koła, co idealnie sprawdza się na pozamiejskich bezdrożach. Właśnie, jeśli idzie o ten aspekt, to SUV-y są bardzo praktyczne. Będą przydatne i na miejskim asfalcie, i w terenie bez utwardzenia. Poza tym warto pamiętać, iż tego typu auta są wyższe, a siedząc wyżej, na pewno ma się lepszy ogląd sytuacji na drodze. Z drugiej strony jednak, z tego powodu stawiają większy opór powietrzu, co przekłada się na wyższe spalanie. Więcej paliwa zużywa się też w przypadku napędu 4×4.

A może kombi? Seat Leon sprawdzi się w przypadku rodziny

Ciekawą alternatywą dla SUV-a może się okazać kombi. Fakt, może tego typu auta nie prezentują się aż tak okazale, ale na pewno trudno o nich mówić jako o mało efektownych. Nowoczesne wersje kombi, choćby Seat Leon, to świetne wizualnie modele, które na pewno robią wrażenie swoim wyglądem. Co więcej, są niższe, a bardziej opływowy kształt sprawia, że mniej spalają. Poza tym posiadają niezwykle pojemne bagażniki, dzięki czemu od lat są kapitalnym i praktycznym wyborem jako auta rodzinne.

Technologia pomocna na drodze

W zależności od tego, jaki aspekt użytkowania samochodu jest dla nas ważny, możemy się zdecydować na SUV-a lub kombi. Wybór bywa trudny, tym bardziej że wiele z tych modeli oferuje dodatkowe udogodnienia, jak asystenci jazdy. Te systemy pomogą podróżować w korkach, zaparkować czy zahamują przed nagłą przeszkodą.