Seat

Napęd spalinowy- pierwszy silnik i najnowsze standardy

Nowości

Prawdopodobnie, nie od razu zdawano sobie sprawę z tego, jak wielkim przełomem było zastosowanie do napędzania samochodu, silnika spalinowego. Pierwszy silnik dwusuwowy wynaleziono w 1860 roku, a kilka lat później zastosowano go już w pojeździe Siegfrieda Marcusa.

Pojazd samochodowy z napędem spalinowym- pierwsze auto i nowy Seat Ateca

Austriacki wynalazca zbudował pierwszy na świecie pojazd samochodowy w roku 1870. Był to wózek ręczny, napędzany prymitywnym z dzisiejszego punktu widzenia silnikiem dwusuwowym. Nie był to jednak jego ostatni krok, na drodze poszerzania wykorzystania tego rodzaju napędów. W roku 1889 przedstawił swój drugi pojazd, będący pełnoprawnym samochodem w dzisiejszym tego słowa znaczeniu. Auto to, było zdolne do jazdy, lecz nie nadawało się jeszcze do szerszego zastosowania. Dopiero późniejsze silniki czterosuwowe, umożliwiły rozwój wydajnych i coraz szerzej sprzedawanych samochodów. Dzięki rozwojowi stabilnego silnika czterosuwowego, możemy korzystać dziś z w pełni funkcjonalnych i wygodnych aut, takich jak nowy Seat Ateca.

Dzisiejsze silniki- Seat Ateca

Silne, elastyczne, bezpieczne i oszczędne- takimi określeniami możemy dziś podsumować nowoczesne silniki, wykorzystywane w modelach, takich jak Seat Ateca. W tym przypadku, do wyboru mamy wiele wersji spośród silników TDI oraz TSI- cenionych przez wielu kierowców za turbodoładowanie. Wszystkie wersje, nastawione są na niskie zużycie paliwa, a przez to także i ekologię. Cechuje je także wyjątkowa płynność i lekkość jazdy. Dzięki temu, SUV Ateca to jeden z najciekawszych tego typu aut na rynku.  

Seat- nowe modele

Na uwagę zasługuje wiele nowych propozycji tej marki. Kolejne wersje aut takich jak Leon, czy Ibiza zaskakują nowych, jak i doświadczonych klientów tego producenta. SUVy, takie jak Seat Ateca, lub Tarraco, to auta o bardzo wysokim standardzie bezpieczeństwa. Z samochodu sportowego, mogą szybko przeistoczyć się w pojazd dla całej rodziny. Nowinki techniczne, systemy kontroli i wspomagania kierowcy, czynią z nich samochody, do których chętnie wsiadają starsi, jak i mało doświadczeni kierowcy.