Kupujesz nowego Seata? To musisz sprawdzić podczas jazdy próbnej

Nowy Seat

Zakup nowego samochodu wiąże się z ogromnymi emocjami. Pierwszy etap wyboru opiera się zazwyczaj na subiektywnych odczuciach związanych z marką, jakie budzi ona w nabywcy. Samochód powinien dobrze wyglądać i mieć to coś, co sprawia, że chcesz go mieć – najprawdopodobniej dla tego właśnie umawiasz się na jazdę próbną w salonie Seata.

Komfort podczas jazdy nowym Seatem

Pierwsza selekcja modeli odbywa się jeszcze w salonie, gdzie można się przymierzyć do samochodu i sprawdzić, czy kierowca i pasażerowie na pewno będą mogli podróżować w komfortowych warunkach. Niezwykle ważne jest potwierdzenie naszych oczekiwań co do komfortu także podczas jazdy próbnej. Nie ma nic bardziej miarodajnego, jak prawidłowe zajęcie pozycji za kierownicą i upewnienie się, czy wszystko nam odpowiada podczas jazdy. W ruchu nie ma miejsca na pomyłki i niedomówienia. Skok pedałów gazu, hamulca i sprzęgła muszą dawać intuicyjne poczucie kontroli. Podobnie jest ze zmianą biegów i reakcją układu kierowniczego na decyzje kierowcy.

Nowy Seat i jego dzielność miejska, szosowa i terenowa

W trakcie jazdy warto sprawdzić działanie wszystkich elementów wyposażenia funkcjonalnego jak wycieraczki, klimatyzacja, sterowanie radiem i zestawem głośnomówiącym. Jest to dobry test przed wyborem właściwych opcji wyposażenia dodatkowego. Oprócz tego koniecznie trzeba się zmierzyć z parkowaniem nowym autem. Jeżeli okaże się, że parkowanie wychodzi nam lepiej niż kiedykolwiek wcześniej to możliwe, że jazda próbna nowym Seatem to strzał w dziesiątkę. Ponadto, warto wyjechać na chwilę poza miast i sprawdzić ja samochód sprawdza się w trasie. Możliwe, że widza na ten temat pozwoli nam dobrać wersję o optymalnej dynamice i skrzyni biegów. Podczas długich tras lepiej sprawdzają się manualne skrzynie 6 biegowe i 7 biegowe automaty, które zresztą są też wprost rewelacyjne w mieście.

Jazda próbna nowym Seatem to idealna okazja, aby upewnić się co do użyteczności wybranego modelu i jego wyposażenia. To może być również jedyna szansa na potwierdzenie, czy dynamika wybranej wersji silnikowej spełni nasze oczekiwania. Doświadczenia zebrane podczas jazdy próbnej to kapitał, dzięki któremu nabywca może podjąć lepszą decyzję o tym który SEAT będzie idealny.