Dlaczego Leon Sportstourer to idealny wybór dla rodziny

Nowy Seat Rodzinne auto Seat Leon

Samochody kompaktowe to jeden z najpopularniejszych segmentów w polskiej motoryzacji. Dzisiejsze modele są na tyle przestronne, że z powodzeniem mogą pełnić funkcję uniwersalnych samochodów rodzinnych. Jedną z ciekawszych propozycji na rynku jest nowy Seat Leon.

Wygodne miejsce dla pięciu osób

Podstawową zaletą nowego Leona jest to, że dysponuje przestronnym wnętrzem, w którym miejsce z powodzeniem może zając nawet pięć osób. Oczywiście bardziej komfortową konfiguracją, w której wygodnie można podróżować nawet na dłuższe dystanse, jest układ z czterema pasażerami. Tym bardziej, jeżeli w rodzinie jest dwoje dzieci, które korzystają jeszcze ze specjalnych fotelików samochodowych. W takiej sytuacji wygodną alternatywą dla Leona może być także nowy Seat Ibiza, którego wymiary wyraźnie zbliżyły się do tych zarezerwowanych wcześniej dla aut kompaktowych.

Przestrzeń bagażowa, której nie braknie

Mając na uwadze ograniczoną przestrzeń na bagaż, Seat Ibiza jest raczej propozycją dla kierowców poruszających się głównie po mieście. Wyborem uniwersalnym w takich okolicznościach wydaje się Leon Sportstourer. Kompaktowe kombi cały czas jest bardzo sprawne w miejskich manewrach, a dodatkowo oferuje komfortowy zapas przestrzeni na bagaże. Takim samochodem można z powodzeniem udać się na dłuższe wakacje, a po złożeniu siedzeń Sportstourerem można też przewieźć wyjątkowo duże zakupy. To znacznie więcej możliwości niż w bądź co bądź typowo miejskiej Ibizie.

 

Zwinność aut kompaktowych

Duży bagażnik i wygodna kabina mieszcząca bez problemu całą rodzinę to zdecydowany krok w kierunku potrzeb polskich rodzin. Na uwagę zasługują również zalety Seata Leona wynikające z zastosowanej w nim technologii. Auto może być napędzane dynamicznymi i oszczędnymi silnikami benzynowymi ecoTSI, które gwarantują więcej niż zadowalające osiągi i przyjemny zapas mocy. Kierowcy ultraoszczędni mogą zdecydować się na zakup modelu z silnikiem diesla 1.6 TDI, który nie nadszarpnie rodzinnego budżetu niezależnie od dystansu.