Zima - samochód

Jak zabezpieczyć karoserię przed zimą?

Konserwacja

Zima to pora roku podczas której Twój samochód jest rzeczywiście poddany wielu wyzwaniom. Zamarzający olej samochody, tnący się akumulator to tylko niektóre rzeczy z jakimi należy się zmierzyć. Warto też bardziej zainteresować się karoserią, ponieważ śnieg, mróz i pośniegowe błoto nie sprzyjają lakierowi.

Szczególnie zwróć uwagę na nowy samochód

Szczególnie należy zwrócić uwagę na nowe samochody. Na przykład, warto zadbać o karoserię w samochodzie takim jak nowy Seat Arona jeśli chcemy, by dobrze prezentował się tak długo jak tylko to możliwe. Oczywiście, lakier samochodowy jest dobierany tak, aby powłoka dobrze wyglądała w każdych warunkach klimatycznych.

Natomiast, bywa różnie. Największym „wrogiem” karoserii jest sól. Niestety, w okresie zimowym soli nie brakuje na polskich drogach. Powoduje natomiast ona przyspieszoną korozję metali, szkodzi karoserii i innym elementom w samochodzie.

W zimie do szczelin w karoserii dostaje się mieszanka wody z solą, a to także przyspiesza niszczenie się karoserii. Jeśli samochód wstawiasz do garażu to nie musisz obawiać się aż tak bardzo. Z kolei, należy większą uwagę zwracać na karoserię jeśli samochodu nie trzyma się w garażu.

Regularne mycie karoserii

Jeśli ktoś chce samodzielnie dbać o samochód to musi wiedzieć, że parę nawyków będzie temu sprzyjało. Na przykład, bardzo ważne jest to aby regularnie myć karoserię. Jest to ważne w nowych samochodach Seat oraz w wielu innych modelach. Mycie na myjni jest dobre, aczkolwiek raz na jakiś czas warto zdecydować się na dokładniejsze mycie ręczne.

Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby: zabezpieczyć uszczelki przed myciem, zabezpieczyć zamki przed myciem, dokładnie osuszyć samochód po umyciu. Po umyciu warto wywoskować auto. Przed tym można użyć polerki obrotowej lub polerki oscylacyjnej. Kiedy chcesz mieć pewność, że czynności takie są zrobione bardzo dobrze to nie musisz robić tego sam. Możesz to zlecić firmie zajmującej się profesjonalnym czyszczeniem karoserii samochodowej. Zostaną na pewno przeprowadzone wszystkie etapy, wpływające korzystnie na karoserię.