Podatki

Jak dbać o akumulator?

Konserwacja

Akumulator to bardzo ważny podzespół w każdym samochodzie. Dlatego tak ważne jest to, aby działał on poprawnie. Warto wobec tego zadbać o to, aby był jak najdłużej eksploatowany. Niestety, wielu kierowców zbyt późno przypomina sobie o akumulatorze. Najczęściej wtedy, gdy doszło już do jego awarii. A wtedy może być już za późno i jedynym rozwiązaniem może być wymiana zepsutej baterii. 

Co musisz wiedzieć o akumulatorze samochodowym?

W miejscu jakim jest autoryzowany serwis Seat będziesz poinformowany, jaki jest średni czas użytkowania akumulatora jaki znajduje się w Twoim samochodzie. Standardowo jest to od 4 do 6 lat. Tak naprawdę, im dłużej ktoś jeździ samochodem, tym dłużej działa akumulator. Dlatego, jeśli jakiś kierowca nie jeździ często to powinien zadbać o to, aby regularnie ładować akumulator. Akumulator z pewnością warto naładować wtedy, gdy napięcie spadnie poniżej 12,5 Wolta. Jeżeli samochód stał w garażu kilka tygodni to warto zainwestować w ładowarkę z funkcją ładowania podtrzymującego.

Prawidłowe funkcjonowanie akumulatora zapewnione jest, jeśli nie będzie się doprowadzało do głębokiego rozładowania akumulatora. Naturalne jest także to, że należy dbać o czystość akumulatora. Jeśli znajdzie się na nim brud to szybciej się rozładuje. A wtedy należy odwiedzić ASO Seat, gdy widzimy że na przykład akumulator już powoli psuje się.

Prace konserwacyjne, jakie możesz wykonywać na co dzień

Jeżeli natomiast nie chcesz za często odwiedzać miejsca jakim jest autoryzowany serwis Seat to dbaj na co dzień o swój akumulator. Kilka czynności profilaktycznych i konserwacyjnych okaże się kluczowe. Po pierwsze, nowy akumulator musi być solidnie zamontowany w samochodzie. Inaczej może dojść do zerwania mocowań. Należy też sprawdzać stan alternatora. I oczywiście, najważniejsze jest to, żeby zawsze akumulator był dobrany pod model samochodu, w jakim ma się znaleźć. Jeżeli zaś nie wiesz, na co się zdecydować to zawsze warto w salonach producenta dowiedzieć się, jakie rozwiązanie okaże się najkorzystniejsze.