Choć Seat Inca nie jest już produkowany i raczej nie można go spotkać w salonie Seata, w latach swojej świetności był chętnie kupowany przez klientów. Pierwszy model pojawił się w roku 1995 i od razu zyskał grono swoich wielbicieli. Warto zatem wiedzieć, dlaczego kierowcy tak pokochali ten niewielki samochód dostawczo — osobowy.
Konstrukcja Seata Ibizy, bliźniak VW Caddy — o co chodzi?
Seat Inca został stworzony z myślą o osobach, które potrzebują zarówno samochodu osobowego, jak i niewielkiego dostawczaka. Pierwszy model został wyprodukowany przez koncern Volkswagen AG i miał być bratem bliźniakiem Volkswagena Caddy II generacji, a jednocześnie następcą Seata Terry.
Czym charakteryzował się Seat Inca?
Do słupka B Seat Inca był identyczny, jak Ibiza, dopiero w dalszej części zamontowano przestrzeń ładunkowa albo osobowa. Tak — Incę można było dostać w dwóch wersjach — stricte osobowej oraz osobowo — ładunkowej> Jak zatem widać, Seat robił wszystko, aby jego klienci byli w pełni zadowoleni.
Wybierając wersję ładunkową, użytkownik miał pewność, że będzie w stanie przewieźć do 550 kg ładunku. Jeśli jednak decydował się na wersję osobową, miejsce przeładunkowe było przeszklone. Wówczas wspomniany model samochodu był w stanie przewieźć 5 osób.
Techniczne aspekty Seata Inca
Przyglądając się modelom, które były dostępne na rynku, trzeba zwrócić uwagę na silniki, w jakie został wyposażony omawiany samochód. Hiszpański producent postawił na silniki benzynowe – 1.4 i 1.6 oraz wysokoprężne – 1.9 SDI oraz 1.9 TDI. Do samochodu wmontowano 5-biegową skrzynię, która kierowała moc na przednią oś auta.
Produkcja Seata Inci trwała stosunkowo krótko, ponieważ zakończono ją w roku 2003. Niestety ten model samochodu nie znalazł swojego następcy. Władze hiszpańskiego koncernu swoją decyzję tłumaczyły zmianą wizerunku firmy, która miała wówczas dopasować się do znacznie młodszego odbiorcy. Postawiły zatem na samochody osobowe, wpisujące się upodobania młodych ludzi.