Zaparowana szyba

Jak przygotować auto do dłuższej podróży i co przed nią sprawdzić?

Konserwacja

Wybierając się w dalszą podróż samochodem należy przede wszystkim mieć pewność, że auto jest sprawne. Dlatego zawsze należy sprawdzić samochód. Oczywiście, później można już spokojnie przygotowywać rzeczy, jakie chce się ze sobą zabrać na wycieczkę i załatwiać wszystkie formalności. Jednak sprawny samochód to podstawa!

Co mogą zrobić właściciele samochodów marki Seat?

Każdy właściciel samochodu marki Seat na pewno musi odwiedzić autoryzowany serwis Seat i upewnić się, że jego auto jest przystosowane do jazdy w długie trasy.

Rutynowa kontrola oszczędza czas i pieniądze. A co najważniejsze: w swoim aucie można czuć się bezpiecznie. Jeszcze przed wyjazdem tak ważne jest to, aby zadbać o przegląd techniczny. Najpierw należy skontrolować układ chłodzenia oraz stan wszystkich przewodów. Warto w ASO Seat zrobić dokładny przegląd auta. Wobec tego, po sprawdzeniu układu chłodniczego należy skontrolować paski klinowe, mocowania podłączeń elektrycznych oraz hamulce. Specjaliści zapewne sprawdzą też okładziny cierne, tarcze i bębny.

Eksperci sprawdzą koła, ponieważ na ich powierzchni nie może być uszkodzeń mechanicznych. Bieżnik powinien być zużyty równomiernie, a jego wysokość musi wynosić minimum 3 milimetry. Naturalnie, kontroli powinno być poddane działanie kierunkowskazów, świateł STOP, przeciwmgielnych oraz głównych reflektorów.

Dobre oświetlenie jest kluczowe na dłuższej trasie.

Co powinno znajdować się w Twoim bagażniku?

Pracownik zatrudniony w miejscu takim jak autoryzowany serwis Seat przejrzy też, jak wygląda Twój bagażnik. Musisz tam mieć: trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, apteczkę, kamizelkę ostrzegawczą, podnośnik i koło zapasowe. Jeśli zaś jakiegoś elementu nie masz to nie musisz się przejmować. Wszystko zakupisz w ASO. Twój podstawowy zestaw naprawczy na dłuższej trasie musi też zawierać kilka sztuk różnych bezpieczników i zapasowe żarówki. Jeśli w ten sposób przygotujesz się do wyjazdu to nie musisz o nic się przejmować.

Będziesz mieć pewność, że masz wszystko to, co niezbędne.