Zima droga

Jak dbać o klimatyzację?

Wyposażenie aut

Klimatyzacja w każdym samochodzie spełnia bardzo ważną rolę. To już standard w samochodach nowoczesnych. Latem zapewnia przyjemne chłodzenie, a zimą może nagrzać powietrze. Żeby klimatyzacja była jak najdłużej sprawna należy zadbać o jej regularne serwisowanie oraz używać jej we właściwy sposób. Warto zrobić wszystko, by zapewnić jej jak najdłuższą żywotność.

Co musisz zrobić, aby klimatyzacja była sprawna?

Żeby klimatyzacja była sprawna zawsze warto przed jej załączeniem w upalne dni schłodzić auto. Wystarczy w tym celu na chwilę przed załączeniem klimatyzacji otworzyć okno.

Jeśli temperatura w nagrzanym samochodzie spadnie to temperatury otoczenia to łatwiejsze będzie schłodzenie samochodu i kierowca wraz z pasażerami będą odczuwać jeszcze większy komfort. Oczywiście, po załączeniu klimatyzacji należy zamknąć okna. Kolejno, ważne jest to, aby przynajmniej raz w roku przeprowadzić przegląd klimatyzacji. W miejscu jakim jest autoryzowany serwis Seat przegląd taki można zrobić bez problemu. Z kolei, jeśli często jeździ się samochodem to należy przegląd przeprowadzać co pół roku. Wtedy można będzie wymienić czynnik chłodzący, jak i sprawdzić, czy wszystkie podzespoły działają dobrze. Zwłaszcza, gdy poczujemy nieprzyjemny zapach wydobywający się z klimatyzacji należy zgłosić się do ASO Seat, żeby wszystko było wnikliwie skontrolowane.

Naprawa klimatyzacji

Jeśli potrzebna będzie naprawa klimatyzacji to nie należy zwlekać. Doświadczeni mechanicy mogą wykonać czynności takie jak: odessanie czynnika chłodniczego, osuszenie układu chłodzącego, napełnienie instalacji, usuwanie nieszczelności, wymiana i naprawa zniszczonych elementów, płukanie układów w klimatyzacji oraz odgrzybianie metodą ozonową lub ultradźwiękową. Na pewno w autoryzowany serwis Seat zostanie to zrobione.

I nie trzeba się przejmować, że gdzieś zostanie popełniony błąd. Wszystko odbędzie się sprawnie, a urządzenia klimatyzacyjne zostaną dobrane bezbłędnie.Klimatyzacja znowu będzie zapewniać komfort podczas podróży.