Jak bezpiecznie jeździć samochodem?

Akcesoria Bezpieczeństwo porady Samochody Seat

Bezpieczeństwo podczas jazdy autem to priorytet. Każdy pragnie czuć się komfortowo oraz czerpać przyjemność z podróży samochodem. Zagwarantuj sobie spokój ducha, wybierając markę Seat. Nowoczesne oraz zaawansowane systemy bezpieczeństwa działają w taki sposób, aby każdy użytkownik auta był zadowolony.

Monitoring martwego pola

Jednym z czynników, które sprawiają, że jazda autem jest męcząca oraz niebezpieczna, jest tzw. martwe pole. To przestrzeń, jaka znajduje się obok naszego auta, lekko z jego tyłu. Nie jesteśmy w stanie dostrzec w tym miejscu żadnego nadjeżdżającego pojazdu – ani w lusterkach zewnętrznych, ani w wewnętrznym lusterku wstecznym. Jednak o bezpieczeństwo jazdy zadba niezwykle inteligentny system stosowany w modelach Seata – asystent monitorowania martwego pola. Dzięki diodom LED, jakie znajdują się na lusterkach bocznych, jesteśmy w stanie odpowiednio zareagować podczas zmiany pasa ruchu czy parkowania.

System wspomagania jazdy

Nowoczesne systemy, które są zamontowane w autach marki Seat, sprawiają, że każda podróż będzie naprawdę komfortowa oraz przyjemna. Jeden z nich – asystent pasa ruchu – dba o to, aby zawsze utrzymywać jednostajny tor drogi. Niechcący zjeżdżasz na prostym odcinku? Urządzenie to pomoże Ci wrócić na właściwą drogę. Auta posiadają wbudowany system rozpoznawania pieszych, dzięki któremu nie spowodujesz żadnego wypadku. Zdarza Ci się zapomnieć o przełączeniu świateł długich na światła mijania? Nasz asystent również o to zadba.

Nowoczesny tempomat

Dodatkowym atutem, który dba o bezpieczeństwo jazdy, jest inteligentny tempomat, jaki sprawi, że utrzymasz stałą prędkość jazdy. To bardzo użyteczny dodatek – przydaje się zarówno podczas jazdy w mieście, jak i podróży. Dzięki niemu przyspieszenie oraz zwalnianie będzie wspierane przez system. To niesamowite wsparcie kierowców – szczególnie tych, którzy pokonują w ciągu jednego dnia wiele kilometrów. Nieustanne kontrolowanie prędkości oraz wciskanie pedału przyspieszenia bywa męczące. Tempomat zadba o to, aby jazda była bezpieczna i jak najbardziej satysfakcjonująca.