W jaki sposób zaparkować nowy Seat Arona z korzyścią dla innych?

Seat

W wielkomiejskiej dżungli, czyli na terenie zabudowanym w dużych aglomeracjach miejskich proporcjonalnie do wzmożonego ruchu maleje ilość miejsc parkingowych. Stąd też należy tak parkować, aby maksymalnie wykorzystać wyznaczonego do tego obszary. W jaki sposób komfortowo wysiąść i pozostawić Seat Arona na zatłoczonych parkingach, tak aby nie uszkodzić swojego pojazdu i innych?

Seat Arona i parkowanie równoległe w centrach dużych miast

Nowy Seat Arona w przypadku parkowania równoległego nie powinien zajmować miejsca, w którym odległość do sąsiadujących auta będzie mniejsza niż około 40 centymetrów. Jeśli ten dystans będzie mniejszy, to swobodne opuszczenie pojazdu i otwarcie drzwi okaże się niemożliwe. W przypadku, gdy wjeżdżamy na miejsce postojowe pomiędzy zaparkowanym już samochodem, a nieruchomym obiektem, to zajmujemy miejsce obok budynku czy też ściany, na tyle  na ile pozwoli nam boczne lusterko w Seat Arona. Wjeżdżając na takie wąskie stanowisko należy zwrócić uwagę, aby nie uderzyć prawym przednim błotnikiem, a tylnym nie otrzeć sąsiadującego samochodu.

 

Nowy Seat Arona na przykładzie parkowania tyłem

Parkując na wolne miejsce w szeregu ustawionych auta warto wjeżdżać na pusty obszar tyłem przy użyciu wstecznego biegu. Wówczas nowy Seat Arona jest bardziej zwrotny niż poruszając się do przodu. Podczas manewru należy zachować odległość metra między prawą stroną pojazdu parkującego, a lewą zaparkowanego i na odwrót. Tylny zderzak powinien znajdować się w połowie długości samochodu zaparkowanego. Wjeżdżając tym sposobem na miejsce parkingowe należy zwrócić uwagę, aby przód i tył Seat Arona nie uległ uszkodzeniu. 

Parkowanie w ciasnych miejscach a gabaryty Seat Arona

Technikę parkowania na niewielkim obszarze warto przećwiczyć na placach manewrowych przy użyciu kartonów czy słupków. Dzięki temu nowy Seat Arona nie będzie posiadał otarć lub wgnieceń karoserii. Ważne, aby ustawione sztuczne obiekty były widoczne z miejsca kierowcy we wstecznych lusterkach.