Hybryda – sposób na czystą jazdę

Seat

Zwiększony ruch samochodowy na drogach pociąga za sobą wzrost zanieczyszczeń powietrza, które w coraz większym stopniu odbijają się na naszym zdrowiu. Rewolucją na rynku motoryzacyjnym jest pojawienie się samochodów hybrydowych. Czym charakteryzują się tego typu silniki? W dzisiejszym artykule bierzemy pod lupę najnowszą technologię zyskującą coraz większą rzesze zwolenników oraz przyglądamy się propozycjom marki SEAT.

Z szacunku do Matki Natury

Samochód hybrydowy łączy w sobie walory napędu elektrycznego oraz spalinowego. Producenci samochodów oferują trzy typy motorów hybrydowych: szeregowe, równoległe oraz szeregowo-równoległe. 

Przesiadka z samochodu z silnikiem spalinowym na model hybrydowy niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim, układy w innowacyjnych samochodach są uproszczone. Nie znajdziemy w nich alternatora i rozrusznika, które, niestety, cechują się dużą awaryjnością. Kolejną wymierną korzyścią dla nowoczesnego kierowcy jest obniżenie kosztów eksploatacji wozu – nieustannie ulepszane baterie mają dużą żywotność, a zużycie paliwa jest niewielkie. Użytkowanie hybryd szczególnie docenią kierowcy poruszający się na co dzień po zatłoczonych, miejskich ulicach.

Wymieniając walory samochodów hybrydowych, nie sposób nie wspomnieć o ich ekologiczności. Podróżując nowoczesnym środkiem lokomocji, znacząco obniżasz ilość emitowanych przez swój samochód spalin. 

SEAT – nowoczesne samochody hybrydowe

Koncerny samochodowe nie pozostają obojętne na rynkowe trendy stawiające na piedestale troskę o środowisko naturalne. SEAT, hiszpański gigant motoryzacyjny, przygotował niespodziankę dla najbardziej wymagających kierowców szukających niezawodnych, eleganckich, dynamicznych, a jednocześnie ekologicznych samochodów. W niedalekiej przyszłości w salonach zadebiutuje Formentor – pierwszy samochód hybrydowy sportowej marki SEAT CUPRRA. Co więcej, w zbliżającym się wielkimi krokami 2020 roku z taśmy produkcyjnej fabryki SEATA w Martorell zjedzie Seat Leon PHEV, czyli Seat Leon z napędem hybrydowym.