Jak często należy zabierać nowe auto do myjni?

Seat

Czyste auto to nasza wizytówka. Zadbane i wyczyszczone podzespoły powinny być odpowiednio zakonserwowane specjalnymi środkami, aby nie ulegały szybszemu wyeksploatowaniu. Zwłaszcza dbanie o nowe auto wymaga wyboru odpowiedniego miejsca, czasu i techniki. Kierowcy uważają, że nowy samochód nie może być czyszczony na myjni automatycznej, ponieważ istnieje zagrożenie pozostawienia trwałych śladów na świeżym lakierze. Czy tak rzeczywiście jest? Nowy Seat Ateca posłuży nam jako przykład.

Nowy Seat Ateca wymaga odpowiedniej pielęgnacji

Seat Ateca zakupiony w salonie wymaga zasadniczej kosmetyki przy użyciu specjalnych środków. Specjaliści z branży blacharsko-lakiernicze używają sformułowania „rozkonserwowania”, po którym należy nowy Seat Ateca umyć ręcznie. Zdaniem fachowców, lakier musi się przyjąć na naniesionej powierzchni. Dopiero po upływie kilku miesięcy można skorzystać z usług myjni mechanicznej i zacząć stosować pasty polerujące. W ten sposób późniejsze nawet częste mycie nie wpłynie negatywnie na stan karoserii.

 

Seat Ateca po wizycie u lakiernika – jak często je myć?

Niestety czasami dochodzi do sytuacji, iż po stłuczce, kolizji musimy skorzystać z usług lakiernika. Jak po malowaniu samochodu bezpiecznie korzystać z myjni? Zdaniem specjalistów odpowiednia twardość lakieru uzyskiwana jest po okresie tygodnia od malowania. Wówczas Seat Ateca może być myty oczywiście ręcznie. Warto zaznaczyć, że piasek niedokładnie spłukany może być przyczyną powstania zarysowań karoserii.

Myjnia automatyczna a nowy Seat Ateca – zalety usługi

Seat Ateca może być myty na myjni automatycznej. Spora konkurencja na tym rynku sprawia, że możliwe jest znalezienie usługi, która nie uszkodzi karoserii auta. Kusząca przede wszystkim jest niska cena oraz szybkość. Sekret tkwi w tekstylnych taśmach, które wypierają twarde szczotki. Nowy Seat Ateca może być tym sposobem wyczyszczony w ciągu 5-6 minut. Korzystając z myjni automatycznej istnieje możliwość skorzystania z różnych programów.