Face lifting samochodu – co to jest?

Modele Seata

Zmiany są nieodłączną częścią rozwoju, nawet te estetyczne. Tych drugich dotyczy właśnie face lifting samochodu¸ jest to modernizacja modelu samochodu polegająca zazwyczaj na kosmetycznych zmianach.

Lifting w SEAT Leon.
SEAT Leon to prawdziwy flagowiec hiszpańskiej marki, który jest najbardziej rozpoznawalny oraz ma największą częstotliwość sprzedaży. W skrócie, to najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny samochód w ofercie. Na jego przykładzie, w trakcie trzeciej generacji tych samochodów, wyjaśnijmy o co chodzi w liftingu. Po czterech latach od wprowadzenia kolejnej wersji SEAT Leon doczekał się liftingu – zmodyfikowano design nadwozia, ale nie tylko. Chociaż lifting samochodowy kojarzony jest z estetyką pojazdu, to często producenci dodają szerszy zakres zmian, podwyższając standardy i możliwości techniczne oraz funkcjonalne pojazdu.

SEAT Leon po modyfikacji – co się zmieniło?

Najpopularniejszy model samochodu w trzeciej generacji otrzymał modernizację techniczną oraz poszerzenie swojego wyposażanie. Do zmian czysto wizualnych, takich jak atrapa wlotu powietrza chłodnicy czy zmodyfikowane reflektory, doszły również takie zmiany jak 8-calowy wyświetlacz, który zminimalizował ilość przycisków na desce. Lifting zapewnił również zwiększenie bezpieczeństwa, na przykład dodano opcję Traffic jam assist (ułatwiający powolne podróże w korkach ulicznych) czy elektromechaniczny hamulec postojowy. Także oświetlenie kabiny stało się znacznie przyjemniejsze, gdyż ulega większej regulacji intensywności.

Dlaczego dochodzi do modernizacji?

Na przykładzie SEAT Leon, najłatwiej wyjaśnić przyczyny liftingu. Po czterech latach od wejścia auta nie planowano wprowadzenia kolejnej generacji samochodu na już, a przez ten czas doszło do rozpowszechnienia różnych innowacji wśród innych producentów. Było to odświeżenie samochodu, które ma nadać mu lepszą i bardziej aktualną jakość.