Zima - samochód

Klimatyzacja ważna dla zdrowia i komfortu

porady Samochody

Z jednej strony na pewno oznacza ogromny komfort latem. Z drugiej, warto uważać, by nie zaszkodziła i nie zaprowadziła nas do lekarza. Mowa o powszechnej dziś w samochodach klimatyzacji. Dzięki układowi chłodzącemu podróż w czasie upału na pewno jest dużo bardziej przyjemna. O klimatyzację trzeba jednak dbać, by nie sprawić sobie poważnych kłopotów.

Zrób przegląd klimatyzacji w ASO Seat

O układ klimatyzacyjny w aucie warto dbać i to z wielu względów. Przede wszystkim mowa o kosztach eksploatacji. Zadbana klima oznacza brak konieczności naprawy czy wymiany jej elementów. Warto więc przed sezonem, czyli nawet już wiosną zrobić przegląd układu. Takie możliwości daje na przykład Autoryzowany Serwis Seat, gdzie fachowcy zajrzą do klimatyzacji i sprawdzą efektywność jej działania. Profesjonalnie wykonana usługa sprawi, że na przykład podczas wakacyjnego wyjazdu nie zaskoczą nas kłopoty z układem chłodzącym wnętrze kabiny.

Klimatyzację włączaj także zimą

Oczywiście o klimatyzacji warto pamiętać nie tylko latem. Aby cały układ funkcjonował prawidłowo, trzeba go uruchamiać także zimą. To kwestia utrzymania właściwości smarnych wewnątrz układu. Szczególnie dotyczy to sprężarki. Uruchomiona po dłuższej przerwie może przestać działać i wtedy wizyta na przykład we wspomnianym ASO Seat będzie konieczna, ale nie ze względu na przegląd, a z powodu awarii, której naprawa może sporo kosztować. Regularne uruchamianie klimatyzacji sprawi więc, że zadbany układ posłuży nam zdecydowanie dłużej.

Ważna wymiana filtra

W przypadku prawidłowego funkcjonowania klimatyzacji niezwykle istotne jest regularne czyszczenie. Warto przynajmniej raz w roku, przy okazji przeglądu układu, zdecydować się na ten krok. Miejscem, które oferuje tego typu usługi, jest Autoryzowany Serwis, Seat to przykład marki, posiadającej specjalistów zajmujących się tą dziedziną. Odgrzybienie układu, założenie nowego filtra ma ogromne znaczenie, szczególnie dla alergików, ale nie tylko. Zanieczyszczenia, które znajdują się w przewodach klimatyzacji, mogą doprowadzić do poważnych kłopotów zdrowotnych. Lepiej ich uniknąć, dbając o układ.