Dlaczego klienci pokochali SUV-y?

Samochody

Użytkownicy rozmiłowani w małych, miejskich autach tak jak zwolennicy dużych samochodów z tzw. średniej półki coraz chętniej zwracają się w kierunku SUV-ów. Duże zainteresowanie to przede wszystkim zasługa wszechstronności – sprawdzają się zarówno w mieście, jak i dużo bardziej wymagających warunkach. Nic więc dziwnego, że 30% kupowanych samochodów w Europie to SUV-y. Co jeszcze odpowiada za ich popularność?

Nowy Seat Ateca – idealny na miasto

SUV-y (ang. Sport Utility Vehicles – sportowe i użyteczne samochody) to nowa miłość kierowców na całym świecie. Ich główną zaletą jest uniwersalność oraz poczucie pełnej kontroli nad pojazdem. Wśród głównych cech tych samochodów wymienia się bezpieczeństwo, praktyczność, przestronne wnętrze, nowoczesność, bogate wyposażenie czy prestiż. To efekt wzajemnego oddziaływania wysokiej jakości technologii oraz dodatkowego wyposażenia (np. czujniki,  kamery cofania, asystenci parkowania). Dobrym przykładem jest nowy Seat Ateca  wyposażony w napęd 4×4, który znakomicie prowadzi się na trudniejszym terenie, ale świetnie sprawdza się również w warunkach miejskich. Dzięki temu całą rodziną, po tygodniu codziennych obowiązków, można np. wybrać się na rekreacyjny wypad pod miasto z rowerami. Wbudowane systemy odpowiadają za lepszą trakcję, przyczepność i stabilizację toru jazdy nawet w trudnych warunkach drogowych.

Seat Ateca jest po prostu piękny

Niezależnie od klasy pojazdu jego ważnym elementem jest wygląd. Seat Ateca wychodzi poza nudne schematy i pozwala pokazać charakter kierowcy. To odważna stylistyka i świeże spojrzenie na linię nadwozia. SUV w tym wydaniu to nawiązanie do dużych aut z klasy premium i jednocześnie pokazanie sportowego pazura. To także elegancja i zrównoważone proporcje, dodatkowo wzbogacone o chromowane akcenty. Te elementy sprawiają, że nowy Seat Ateca sprawdzi się na spotkanie biznesowe, weekendową podróż czy wyjazd z dziećmi do szkoły. 

Seat Arona – SUV z oferty Seata

SUV-y stały się nowymi samochodami rodzinnymi. Odpowiada za to zwiększone poczucie bezpieczeństwa wynikające m.in. z wyższego usadowienia kierowcy i pasażerów, które zwiększa pole widzenia na drodze i pozwala szybciej reagować na zmiany. Dodatkowo na wyposażeniu modeli pojawia się coraz więcej systemów wsparcia i bezpieczeństwa. Świetnym przykładem jest tu Nowy Seat Arona, w którym dostępny jest system ochrony pasażerów Pre-Crash Assist, odpowiedzialny za dodatkowy zacisk pasów bezpieczeństwa oraz przymykanie okien w razie nadchodzącego wypadku. Ponadto klienci mogą liczyć na ratunkowy system powiadamiania Ecall, system na wypadek dachowania, czy rozwiązanie do automatycznego hamowania podczas jazdy miejskiej – Front Assist (sprawdza się, gdy przed nami niespodziewanie zatrzyma się np. rower).

Seat Arona – gdy potrzebujesz więcej przestrzeni

Seat Arona to połączenie dynamiki i praktycznego podejścia. Modele crossoverów i SUV-y  posiadają duży bagażnik i oferują sporo miejsca dla pasażerów na tylnych siedzeniach. Nowy seat Arona również wpasowuje się w ten układ, dając więcej komfortu niż modele typu hatchback. To auto o miejskim charakterze, które posiada bagażnik o pojemności 400 l przy 4 m. długości pojazdu.